SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Sosa rekora koşuyor

Sosa rekora koşuyor

Vodafone Arena’nın açılışında Gomez’in ilk golünü hazırlayıp asist sayısını 10’a yükselten Sosa, kalan maçlarda iki servis daha yaparsa rekoru eline geçirecek.

Beşiktaş’ta Mario Gomez'den sonra Jose Ernesto Sosa da tarih yazmaya hazırlanıyor. Sezonun ilk devresini 3 asistle tamamlayan Arjantinli yıldız, ikinci devrede performansını zirveye çıkardı. Vodafone Arena'nın ilk asistini yapan Tangocu, ikinci devrede 7 golün hazırlayıcısı oldu. Böylece 10 asiste ulaşan Sosa, 2004-2005 sezonunda 11 asist yapan Tello'yu sollayıp; ‘bir sezonda en çok asist yapan oyuncu' olarak kulüp tarihine geçmek istiyor.

 

VODAFONE'DA KUPA HAYALIM VAR

Kariyerinde Bayern Münih, Estudiantes ve Atletico Madrid gibi takımlarda kadroya girmekte zorlanan Sosa'nın, Beşiktaş'ta yaşayacağı lig şampiyonluğu çok önemli… Tangocu, “Beşiktaş'ta arkadaşlık ortamım çok iyi, buradaki şampiyonluk hayatımın en önemli zaferi olacak. Şu an sadece şampiyonluğa odaklandım. Trans-fer haberlerine kulaklarımı tıkadım. Benim hayalim Vodafone Arena'da şampiyonluk kupasıyla tur atmak” ifadelerini kullandı.