SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor’un kendi sahasında Torku Konyaspor’a 2-1 yenildiği maç sonrası düzenlenen basın toplantısında her iki takımın teknik direktörü karşılaşmayı değerlendirdi.

Samet Aybaba, kaleci Boffin’in kırmızı kart görmesiyle 10 kişi kaldıklarını, Torku Konyaspor’a karşı 10 kişiyle mücadele etmenin zor olduğunu söyleyen Aybaba şunları söyledi:

“Maçın öncesinde bir şeyler planlamıştık. Rakibin konumu, fikstürdeki yeri, oynadığı futbol, üst üste kazandığı maçlar gibi. Daha kontrollü bir sistemle başlayalım sonra oyunun ilerleyen saatlerinde bir şeyler yapalım diye düşündük. Ama kırmızı karta kadar ortadaki oyun birden bizim aleyhimize döndü. Bu takıma karşı 10 kişi kalmak kolay değil. Çok iyi savunuyorlar. Hep söylediğim bir şey var. Futbol takımları iyi oynar, kötü oynar, teknik direktör o gün formdadır değildir, kulübedekiler öyledir, taraftar isteklidir değildir. Bu tür şeyler bizi çok etkiler. Biz maç kaybettik arkadaşlar. Hedefimizle ilgili büyük beklentimiz var. Birbirimizi kırmadan, birbirimizi yormadan, birbirimizin enerjisini tüketmeden önümüzdeki maçlara konsantre olmamız lazım. Eğer olursak bu işi başarırız diye düşünüyorum.”