SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadir Yetiş /AMKSPOR

2016 Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın üçüncü yarışı Çin Grand Prix'sine, Mercedes'in pilotu Nico Rosberg ilk sırada başlayacak.

Çin'in Formula 1'e açılan kapısı olan modern bir yapıya sahip olan 5.451 km uzunluğundaki uluslararası Şangay Pisti'nde 56 tur üzerinden yapılacak olan yarışın sıralama turları gerçekleşti. Sezonun ilk iki yarışındaki hayal kırıklığı yaratan sıralama turları kuralının 2015 sezonundaki kurallara dönülmesiyle daha heyecanlı sıralama turları gerçekleşti.

Sezonun ilk iki yarışını kazanan Mercedes pilotu Nico Rosberg 1.35.402'lik derecesiyle yarınki yarışta ilk sıradan start alacak. Takım arkadaşı Lewis Hamilton ise Bahreyn Grand Prix'sinden sonra vites kutusu değiştirdiği için aldığı 5 sıra Grid cezasından sonra sıralama turların ilk seansında zaman turu atmayarak yarınki yarışa son sıradan başlayacak.

Red Bull takımının pilotu Daniel Ricciardo ise büyük bir sürpriz yaparak Ferrari pilotlarının önünde Nico Rosberg'in arkasında 1.35.972'lik derecisiyle yarışa ikinci sıradan başlayacak.

Ferrari takımının pilotları Kimi Raikkonen 1.35.972 ile üçüncü olurken Sebastian Vettel ise 1.36.246'lık derecesiyle dördüncü sırada kendine yer buldu.

Yarın TSİ 09.00’da başlayacak Çin Grand Prix’sindeki sıralama turları sonucuna göre pilotlar ve dereceleri :

cinsiralama

Yayınlanma Tarihi:11:46,