SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Norveç’in Forde kentinde devam eden Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası’nda 8 altın, 2 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 12 madalya kazanan Halter Milli Takımı’nın müsabakalarını bitiren sporcuları dün gece geç saatlerde yurda döndü.

Şampiyonada madalya kazanan sporculara Esenboğa Havalimanı’nda bir karşılama töreni düzenlendi. Halter Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Tunç, antrenörler Talat Ünlü, Ergün Batmaz, milli sporcular; Sibel Özkan Konak, Nurcan Taylan, Daniyar İsmailov, Nuray Levent'i aileleri ve federasyon yetkilileri çiçeklerle karşıladı.

Milli sporcular, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şampiyonaya hazırlık sürecinde emeği geçen antrenörlerine teşekkür ederek, “Gerçekten çok mutluyuz. İstiklal Marşı’nı okutmayı Allah bize nasip etti. Ay yıldızlı Bayrağımızı dalgalandırdık. Çok mutlu ve gururluyuz” dediler.

Bu arada Avrupa Şampiyonası bugün yapılacak olan erkekler 94, 105 ve +105 kilo ile kadınlar 75 ve +75 kilo mücadeleleri yapılacak. Türk halterciler bugün 75 kiloda Rabia Kaya ve 94 kiloda İbrahim Arat madalya arayacak.