SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Karşıyaka efsanelerine Midilli’den konuk geliyor

Karşıyaka efsanelerine Midilli’den konuk geliyor

Karşıyaka'nın, Sakız Adası'nın futboldaki temsilcisi Lalilapas ile 84 yıl önce şiddetli yağmur nedeniyle yarıda kalan dostluk maçını geçen sezon tamamlamasının ardından, Karşıyakalı masterler de Midilli'nin Pallesviakos takımını 61 yıl sonra İzmir'de konuk etmeye hazırlanıyor.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ile eski Karşıyaka teknik direktörü Hüseyin Hamamcı’nın da forma giyeceği Karşıyaka Efsaneleri, yarın Hasan Türker Stadı’nda Pallesviakos’un master takımıyla dostluk karşılaşması yapacak. Saat 19.00’da başlayacak müsabakada Muharrem Dirik, Zafer Derici, Murat Sır ve kaleci Can Bıyıklı gibi isimler de sahaya çıkacak.

Dostluk maçında İzmir ekibinde forma giyecek Türk-Yunan Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı, İzmir Ortodoks Cemaati’den Nikola Hacudi, Karşıyaka ile Pallesviakos’un ilk kez 1930’da, son olarak 1955 yılında karşılaştığını belirterek bu organizasyonu gerçekleştiren Karşıyaka Belediyesi’ne teşekkür etti.

Pallesviakos’un Onursal Başkanı Yorgos Ampelikiotis ise bugüne kadar Ayvalık, Bergama, Dikili, Adaspor, Akhisarspor’un da aralarında olduğu Türk takımlarıyla yaklaşık 200 maç yaptıklarını belirterek, “Karşıyaka’da olmaktan büyük mutluluk duyacağız. Eylül ayındaki rövanşta Karşıyaka’yı Midilli’de ağırlamak bize mutluluk verecek” dedi.

midilli-235243