SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe sorun yumağı

Fenerbahçe'de Pereira’nın oyuncu değişiklikleri ve kriz yönetimi sınıfta kaldı. Yönetimin transfer yapmama inadı hücum hattını zayıflattı. Taraftar, takıma gönül koydu, birlik kayboldu.

07:37 -
Fenerbahçe sorun yumağı

Beşiktaş ile şampiyonluk yarışı veren Fenerbahçe, son haftalarda krizlerle boğuşuyor. Fenerbahçe’nin son 3 maçtaki kayıpları Vitor Pereira'ya bağlanıyor. Hem camia hem de yönetim içinde Portekizli'ye tepki artıyor.

İrfan YİRMİBEŞ / ÖZEL HABER

Takımın en etkili isimleri Volkan Şen ve Alper Potuk'un oyundan çıkarılması eleştirildi. Pereira; Robin van Persie, Nani ve Caner Erkin ile sıkıntılar yaşadı, krizleri iyi yönetemedi. Psikolojik çöküşün Samandıra'da başladığı iddiaları iyice ayyuka çıktı. Takım içindeki bölünmüşlükler de artık saha içine yansımaya başladı. Yerli futbolcular, özellikle yabancıların vurdumduymaz tavırlarından şikayetçi; “Hiçbir şey olmamış gibi davranıyorlar” görüşü hakim… Diego- Gökhan tartışmasının da arka planında bunun yattığı iddia ediliyor.

 

TAKIM FİZİK OLARAK DÜŞÜK,

Pereira’nın antrenman tarzı baş ağrıtıyor. Sezon başında ağır yüklemelerin yapılmadığı takımda fiziksel düşüş haftalar geçtikçe göze çarptı. Adale sakatlıklarının fazlalığı da buna yoruluyor. Futbolcular maç sonlarını getiremiyor. Sakatlık yaşanır korkusuyla artık yükleme antrenmanları da yapılamıyor. Fizik gücü üst seviyede rakiplere karşı Fenerbahçe sürekli problemler yaşamaya devam ediyor.

 

ARANAN LİDER BULUNAMADI

Sezon başında serbest bırakılan Emre Belözoğlu'nun birleştiriciliği ve liderlik özellikleri böyle zor dönemlerde çok aranıyor. Fenerbahçe'nin isyankar ruh eksikliği sahaya da yansıyor. Aynı zamanda kadro yapılanmasındaki defolar da giderilemiyor. Satılan Moussa Sow'un yerine devre arasında kimse alınmadı. Bu da takımı Van Persie ve Fernandao'ya mahkum bıraktı. En iyi yıllarını geride bırakmış isimlerin ‘doymuşluğu' da problem yarattı.

 

TARAFTARLA BAĞ KOPTU

Yapılan büyük yatırımlar ve yıldızlarla dolu kadro sezonun ilk döneminde taraftardan büyük destek görürken artık bu da mazide kaldı. Takım kazansa bile futbolcular ıslıklanır hale geldi. Özellikle Pereira'ya karşı inanç kalmadı. Galatasaray derbisi sonrası Samandıra'daki protestolarda sık sık Ersun Yanal ismi zikredildi. Yönetim de tepki gördü. Takımla taraftarlar arasındaki bağ kopma noktasında…