SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dikeoulakos: “Oyuncularım stresi yenemediler”

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü George Dikeoulakos, Nadezhda Orenburg karşısında alınan mağlubiyeti kötü hücum performansına bağladı.

23:17 -
Dikeoulakos: “Oyuncularım stresi yenemediler”

Kadınlar Euroleague Final Four’da Nadezhda’ya 74 – 68 mağlup olarak final şansını kaybeden Fenerbahçe’de Başantrenör George Dikeoulakos, rakiplerinin galibiyeti hak ettiğini söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan George Dikeoulakos, “Nadezhda takımını tebrik ediyorum. Galibiyeti hak ettiklerini düşünüyorum.” diyerek, şunları söyledi:

“Biz açıkçası üzerimizdeki bu stresi yönetmemiz gerekiyordu. Ama maalesef bunu başaramadık. Diğer önemli bir nokta da Fenerbahçe son yıllarda sürekli final four yapıyor ama bizim bazı oyuncularımızın kariyerlerinde ilk final four’larıydı. Bunun da stres yaptığını söylemek mümkün olabilir.

Açıkçası hücumda iyi pozisyonlar bulduğumuzu düşünüyorum, ama boş atışları bizim açımızdan iyi atışları sokamadık maalesef. Nadezhda da kritik yerlerde çok iyi işler çıkardı. Yaptığımız her top kaybının da büyük bir önemi vardı bu karşılaşmada çünkü Nadezhda takımının bizim top kayıplarımızdan toplam 27 sayı bulduğunu görüyoruz.”

Bireysel performans olarak da rakiplerinin kendilerinden üstün olduğunu belirten Dikeoulakos, “Nadezhda takımında 5 oyuncu bugün çift haneli sayı üretti. Bu da bu seviyede euroleague seviyesinde yapılacak bir şey değil. Bu da onları galibiyete taşıyan faktörler arasındaydı. Hayat bizim için devam ediyor. Tabii ki pazar günü de taraftarlarımız önünde kazanıp onlara bir madalya armağan etmek istiyoruz. İyi bir sezon geçiriyorduk bugün kazanmak istedik ama maalesef olmadı.” şeklinde konuştu.

Kamile Nacickaite ise maça çok yavaş başladıklarını dile getirerek, “Özellikle savunma anlamında. Belki sonunda toparladık ama geç toparlandık. Bugün normalde de soktuğumuz şutları sokamadık. Ama açıkçası Nadezhda takımı çok daha iyi savaştı galibiyeti hak eden taraf onlardı.” dedi.

RUS CEPHESİNDE FİNAL SEVİNCİ YAŞANIYOR

Rus takımı Nadezhda’da Başantrenör Roberto Iniguez ise yaptığı açıklamada, “Gerçekten ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Bizim için burada olmak mükemmel bir şey. Zaten tarihimizde ilk kez final four’a katıldık ve final oynama hakkı elde ettik. Fenerbahçe için de üzgünüm.” şeklinde konuştu.

Uzun yıllardır Fenerbahçe’nin bu kupayı kazanmak için büyük bir çaba sarf ettiğini aktaran Iniguez, “İki sezon da ben burada çalıştım. Benimle de şampiyon olmaya çalışmışlardı euroligde. Bugünkü büyük efordan sonra dinlenip final maçına hazırlanmamız gerekecek.” diye konuştu.

Nadezhda’nın skorer oyuncusu Dewanna Bonner da yaptığı açıklamada, “Fenerbahçe’yi mücadelesinden ötürü tebrik ediyorum. Müthiş bir kalabalık vardı. Böyle bir taraftara karşı oynamak gerçekten çok güzeldi. Biz deplasmanda bugüne kadar çok önemli maçlar kazandık ama bu kadar güzel atmosferde bu kadar ciddi bir kalabalığa karşı oynamış mıydık bilmiyorum. Hazırdık karşılaşmaya Fenerbahçe de hazırdı ama biz onlardan daha iyi iş çıkardık. Gerçekten bizim için inanılmaz karşılaşmaydı.” diyerek sözlerini tamamladı.