SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş İnönü Stadı'nın açılışını, Süleyman Ağabey'in golünü, çocukluk günlerinde yaşayan bir Beşiktaşlı olarak, Vodafone Arena'nın açılış maçını görmek, bu sefer oğlum Atilla'ya nasip oldu. Ayağı da uğurlu geldi ve çok zorlu geçeceğini beklediğim tarihi karşılaşma zaferimizle bitti. Yeni statta ilk gol bu kez maalesef bir yabancıya nasip oldu. Türkiye'de alt yapıyı bitirip 14 yabancıyı Türkiye'de oynatan zihniyet, bunu oturup düşünsün. Huzurlarınızda Türk santraforsuz büyükler! Yazık, çok yazık. İlk maçta en hoşuma giden, tribünlerde olay ve kötü tezahüratın olmamasaydı. Canla başla oynayan her iki takımın ortaya koyduğu kaliteli ve heyecan dolu futbolun da buna büyük katkısı oldu. Beşiktaş'ı da Bursaspor'u da kutluyorum. Ancak böyle bir maçı, Cüneyt Çakır gibi bir FİFA hakemi yönetmeliydi.

ŞAMPİYONLUK YAKIŞIR

Stadın protokol açılışındaki sıkıntılar için çok şeyler söylendi. Ben bu konuda yorum yaparak yönetimin sıkıntısını arttırmak istemiyorum. “Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere siyasi gücün desteği olmasaydı bu stat kesin yapılamazdı” diyorsan, o ne derse yapacaksın. Bunun başka yolu yok. Tenkitlere katlanacaksın ama netice olarak Fikret Orman ve en büyük maddi destekçisi Ahmet Nur Çebi (Açılışta nedense pek ismi yoktu) ile yönetimdeki diğer isimler çok zor ve çok önemli bir işi başardı. Helal olsun, yürekten kutluyorum. İnşallah bunu şampiyonlukla taçlandırırlar ve çifte gurur yaşarlar.

HAMZA'YI YEDİRMEYİZ

Kasımpaşa'da Rıza Çalımbay'a ardından Konya'da Aykut Kocaman'a şampiyonluk yarışına etki edebilecek maçlarından önce mesnetsizce iftira ve dedikodularla yüklenildi. Yok yatacakmış, bilmem ne! Bari o muazzam açılış sonrası Türk futboluna hizmet eden bir diğer değerimiz Hamza Hamzaoğlu'na yapmayın. Bunlar bizim pırıl pırıl hocalarımız. Lütfen kıymetlerini bilelim. Ülkeyi Vitor Pereira gibilerden kurtarıp kendi öz hocalarımızla yola devam edelim. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'e de bu hususta büyük görev düşüyor.