SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 14-17 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek Spor ve Aktif Yaşam Fuarı açılışı gerçekleştirildi. Düzenlenen fuarda, 3×3 sahaları kurularak basketbol severler için keyifli alanlar oluşturuldu. Fuarın açılışından sonra TBF standında geçmişin ünlü kadın ve erkek basketbolcularının katılacağı 3×3 gösteri maçı oynandı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, fuarın ilk defa yapıldığını dile getirerek, “İnsanları spora teşvik etmek için bence iyi planlanmış, hazırlanmış bir yer. Biz de burada basketbol olarak yer almak istedik. 3 gün boyunca buraya gelen gençleri basketbol, koşu, bisiklet, fitness olsun hem bunları yapabilecek hem de bunlarla ilgili aletler hakkında bilgi alabilecek hocalardan ders alabilecekleri fuar” dedi.

KULÜPLER DÜZEYİNDE MUAZZAM BİR SENE GEÇİRİYORUZ

Kulüpler düzeyinde muazzam bir sene geçirildiğini dile getiren Harun Erdenay, “Şu anda hem Fenerbahçe’nin hem Galatasaray’ın Avrupa’da şampiyonlukları söz konusu. Galatasaray bence çok şanslı 2’nci maçı Abdi İpekçi’de oynayacak. Ben Galatasaray’ın bu kupası alacağına inanıyorum. Fenerbahçe de Real Madrid’e karşı avantajlı durumda inşallah onları da Final-Four’da göreceğiz ve böylelikle basketbolda bir sene de 2 kupaya uzanmış olacağız” diye konuştu.

DÖRT OYUNCUNUN SERUMLA MAÇA ÇIKTIĞI ÖĞRENİLİNCE MAÇI TATİL ETTİK

Galatasaray ile Abdullah Gül Üniversitesi arasındaki ertelenerek oynanan maçla ilgili konuşan Harun Erdenay, sarı-kırmızılı ekipten dört oyuncunun virüs kaptığını ve kendilerine hastane raporu geldiğini söyledi. Erdenay, “Dört tane oyuncularının virüs kaptığına dair hastane raporu geldi. Raporları bizim sağlık kurulu ile paylaştık. Bulaşıcı bir hastalık olduğu ve 4 oyuncunun serum ile maça çıktığı öğrenilince maçı tatil ettik” ifadelerini kullandı.

ERGİN HOCA OLİMPİYATLARDAN SONRA MİLLİ TAKIM KARARINI AÇIKLAYACAK

Bu sene sözleşmesi bitecek olan Türkiye Erkek Millî Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman ile ilgili de konuşan Erdenay, “Şu anda kontratlı antrenörümüz. Olimpiatlar’da takımın başında bulunacak. Daha sonrası için tabii ki Milli Takım’ın kış programı değiştiği için sadece Milli Takım’a olacak bir antrenör olacak diye açıklamıştık. Ergin hoca da olimpiyatlardan sonraki kararını kullanacaktır” dedi.

Son güncelleme: 19:55 14.04.2016