SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yılmaz Vural’dan ilginç Fenerbahçe yorumu

Deneyimli çalıştırıcı Yılmaz Vural, kritik Galatasaray - Fenerbahçe derbisini yorumladı. Vural, Fenerbahçe'nin deplasmanlarda iyi oynamadığını ve Galatasaray'ın bunu avantaja çevirebileceğini söyedi. Tecrübeli teknik adam, gündeme dair yorumlarda da bulundu.

Güncellenme: 14:41, 13/04/2016
Yılmaz Vural’dan ilginç Fenerbahçe yorumu

AMKSPOR.com / Murat Bozkurt

Yılmaz Vural, bu akşam oynanacak olan Galatasaray – Fenerbahçe derbisini, şampiyonluk yolunda Beşiktaş ile Fenerbahçe’nin şansını ve bir çok konuda AMKSpor.com’a açıklamalarda bulundu.

İşte Vural’ın açıklamaları;

DERBİDE FAVORİ YOK

Derbi mücadelesinin favorisi olmadığını söyleyen teknik direktör; ” Bu karşılaşma Fenerbahçe adına çok önemli. Kritik bir maç. Beşiktaş ile puan farkını kapatmak istiyor. Oyuncular bu maça üzerilerinde baskı ile çıkacaklar. Ciddi motivasyon gerekiyor. Kağıt üzerinde bakıldığında Fenerbahçe favori gözüküyor ama ligde her an her şey olabiliyor. Kağıt üzerinde favori olmak maç kazandırmıyor. Haftada bir favori taraf değişiyor. Bakıyorsunuz Fenerbahçe’nin puan kaybettiği haftada Beşiktaş da kaybediyor. İlginç şeyler oluyor gerçekten. Galatasaray’a baktığımızda ise bir prestij maçı onlar için. En azından bu senenin kötü gidişatını bu maç ile unutturmak istiyor. Seyircisini de mutlu etmek istiyor. Ortada bir maç olarak görüyorum. Bana göre bu maçın favorisi yok. ”

HAKEMLERİN ETKİ ETMEDİĞİ BİR DERBİ OLSUN

Hakemlerin kararlarıyla etki etmediği bir derbi olmasını dileyen Vural; “Gündem sadece futbol olsun. Maç sonu hakemler konuşulmasın. Hakemlerin yanlış kararlarıyla maça damga vurmadığı bir derbi olmasını diliyorum. Hakemler lütfen dikkat etsin artık. Seyirci de sakin olsun.”

FENERBAHÇE DEPLASMANDA KEDİ GİBİ

Fenerbahçe’nin deplasmanda iyi olmadığına değinen Vural, “Fenerbahçe özelikle derbi deplasmanlarında ve deplasmanda resmen kedi gibi. Çok iyi oyun çıkaramıyorlar. Fakat evinde ise tam tersi seyircisinin de desteğini alarak aslan kesiliyor. Bu maçta neler yapacağını gerçekten merak ediyorum.”

NE YAPIYORSUN SEN, DALGA MI GEÇİYORSUN?

Son olarak Beşiktaşlı Quaresma’nın Bursaspor maçının son dakikasında kırmızı kart görmesine de değinen Vural; ” Quaresma maç bitti, oyuncuya saldırdı. Gereksiz bir kırmızı kart gördü. Maç bitmiş kardeşim ne yapıyorsun sen? Sinirlerine hakim olmayı öğreneceksin. Bu hafta Beşiktaş önemli bir deplasmana gidecek ve Quaresma’dan yoksun olarak bu maça çıkacak. Artık son maçlar bunlar. Senin bunu takımına yapmaya ne hakkın var, dalga mı geçiyorsun? Bu hareketinle kucağına kadar gelen şampiyonluğu vermeye çalışıyorsun.” diyerek sözlerini tamamladı.