SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’den Caner Erkin açıklaması

Galatasaray - Fenerbahçe derbisine kısa bir süre kala sarı lacivertli kulüpte ilginç bir gelişme yaşandı. Maç öncesi teknik direktör ile tartışma yaşayan milli futbolcu Caner Erkin kadro dışı bırakıldı.

18:04 -
Fenerbahçe’den Caner Erkin açıklaması

Karşılaşma öncesinde yapılan maç toplantısında ilk 11’de olmadığını öğrenen Caner Erkin, Vitor Pereira’ya ‘spor ahlakına aykırı olan’ bazı davranışlarda bulundu. Portekizli teknik adam da yönetimin onayını alarak Caner Erkin’i ‘süresiz’ olarak kadro dışı bıraktı.

YENİ BİR İDDİA

Maraton programı sunucusu Şansal Büyüka da yaşanan olay hakkında bir iddiada bulundu. Büyüka, Caner’in, Pereira ile yaşadığı tartışmanın hemen sonrasında bir Fenerbahçe yöneticisi ile tartıştığını iddia etti.

PEREIRA: “YAPILAN TAKIMA SAYGISIZLIKTI”

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Caner Erkin’in kadro dışı kalmasıyla ilgili derbi maçtan önce açıklamalarda bulundu. Portekizli teknik adam, “Aslında yapılan bana değil, takıma saygısızlıktı. Caner kendisinin ilk 11’de olmadığını öğrendiği zaman, takımın yanında olmamaya karar verdi. Yapılan toplantıdan sonra tatsız bir olay yaşadık. Bu tarz egoist davranışlar olmamalı. Biz sadece hedeflerimize odaklanmalıyız. Bu akşam oyuncularım en iyi şekilde mücadele edecektir” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Kulübü konu ile ilgili olarak resmi sitesinden şu açıklamayı yaptı:

Bugün oynanacak Galatasaray – Fenerbahçe karşılaşması öncesi Can Bartu Tesisleri'nde Teknik Direktörümüz Vitor Pereira'nın futbolcularımızla yaptığı maç toplantısında 18 kişilik kadroda yer alan Caner Erkin, toplantı sonrası Teknik Direktörümüz Vitor Pereira'ya karşı spor ahlakına aykırı ve seviyesizce bir davranış içinde bulunmuştur.

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira tarafından Caner Erkin maçın 18 kişilik kadrosundan çıkartılmıştır.

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira tarafından kadro dışı bırakılan Caner Erkin ile ilgili kararı, Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu verecektir.

Kamuoyuna duyurulur.

Son güncelleme: 19:00 13.04.2016