SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Feghouli F.Bahçe ile anlaştı’ iddiası

Valencia tarafından gözden çıkartılan Cezayirli futbolcu Feghouli'nin, Fenerbahçe ile sözleşme imzaladığı öne sürüldü. İddiaya göre Feghouli, Fenerbahçe ile anlaştıktan sonra form düşüklüğü yaşayıp, disiplinsiz davranışlarda bulunduğu için kadro dışı kaldı.

09:22 -
‘Feghouli F.Bahçe ile anlaştı’ iddiası

Valencia Kulübü'nden önceki gün yapılan açıklamada, Sofiane Feghouli'nin kadro dışı kaldığı duyrulmuştu. Kulüp, bu kararın nedenini ise kamuoyuyla paylaşmadı. Ancak İspanya basınında dolaşan bir iddiaya göre yıldız futbolcunun gözden çıkartılmasının nedeni Fenerbahçe! Fanatik’in haberine göre; Sarı-Lacivertliler, sezon başında Cezayirli oyuncuyu transfer etmeye çalışsa da Valencia, Şampiyonlar Ligi vizesi aldıktan sonra oyuncuyu kadroda tutmayı tercih etti.

Sofiane Feghouli, takımda kalmasına rağmen sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini inatla yenilemedi. Valenceia'nın tüm tekliflerini bir bir geri çevirdi. İspanya'da dün ortaya atılan iddiaya göre yıldız futbolcu, yeni sezon için Fenerbahçe ile anlaşmaya vardı. Hatta bu durumdan Valencia Yönetimi'nin de haberi var. Feghouli, Sarı- Lacivertliler ile anlaştıktan sonra büyük bir form düşüşü yaşadı. Bu da yetmezmiş gibi disiplinsiz davranışları da kulübü rahatsız etmeye başladı.

Açıklama sezon sonunda

26 yaşındaki kanat oyuncusu, geçtiğimiz hafta izinli gününde Paris'e gitti ancak İspanya'ya geç dönünce idmanı kaçırdı. Hafta sonundaki Sevilla maçında ise yedek kaldığı için sinirlendi. Sonradan oyuna dahil olan Feghouli, takımının 90. dakikada attığı golde sevinmeyince bardağı taşırdı. Yönetim, Fenerbahçe ile anlaştığı için artık sözleşme uzatma ihtimali bulunmayan Feghouli'yi kadro dışı bırakarak tamamen gözden çıkarttı. İspanyollar'a göre Fenerbahçe ile Sofiane Feghouli cephesi, sezon bitikten sonra anlaşmayı duyuracak.