SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe’nin etkisiz Galatasaray karşısında kazanamamasının mucize olduğunu belirtti. Pereira’nın cesur hamleler yapmadığını söyleyen Dilmen, Galatasaray’ın taktik ve kafa olarak bitmiş bir takım olduğunu söyledi.

“Fenerbahçe’nin 2 tane mucizevi kaçan pozisyonu var. Fenerbahçe kalecisi 1 kez yattı. Fiziki, taktik, oyun anlayışı olmayan bir rakiple oynuyorsunuz. Özür dileyerek söylüyorum Galatasaraylılar’dan. 40 bin Galatasaray taraftarı takımı itmeye çalışıyor. Oyuncular oyunun bitmesini bekliyor. Maçı bitirdiği için hakemi tek tek kutluyorlar. Galatasaray, camiası ve futbol takımı bence üzülmeli.”

“Fenerbahçe’yi şampiyonluk yarışından attırdım diye sevinebilir; buna saygı duyarım. Pereira’ya devre arasında yürekli oynatmaya çalış dedim ama… Oynat çift santrfor yenil. Zaten kaleye gelmiyor rakip. Sneijder Galatasaray’ı 10 kişi oynattı. Daha dinamik bir oyuncu kullanılabilirdi. Muslera 15 dakikada 17 kez topla buluşuyor. Dünya tarihinde yoktur böyle bir şey. Selçuk’un başı döndü. Podolski hiç yok. Donk’un, kabiliyeti eksik. Olcan hiç hücuma çıkmadı ve bu takıma karşı Fenerbahçe de maç kazanamadı. Bir derbi düşün ki bu maçı olmazsa olmaz diye düşünen Fenerbahçe sarı kart görmeden maçı tamamladı. Hakem mis gibi futbolcuya göre bir hakem. O da idare etti. Fenerbahçe sokak kedisi gibi oynamıyor. Oyuncuların kabahati yok, tarzları değil oyuncuların.”

Son güncelleme: 00:25 14.04.2016