SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Beşiktaş layık olduğu yere yükselmiştir”

“Beşiktaş layık olduğu yere yükselmiştir”

Beşiktaş'ta Türkiye Kadınlar Voleybol 1. Ligi'ne yükselmenin keyfi yaşanıyor.

Türkiye Voleybol Federasyonu, Kadınlar Voleybol 2. Ligi'nden 1.  Lig'e yükselme heyecanı bugün sona eriyor. Bir maçı daha olan Beşiktaş’ta 1. Lig’e çıkmanın sevinci yaşanırken, camia ise “Layık olduğumuz yere geldik” cümlesinde birleşti.

Bursa Cengiz Göllü Voleybol Salonu'nda oynanan karşılaşmalar sonrasında; ilk maçlarını da kazanan Beşiktaş ve Seramiksan rakiplerini yenerek 1’nci Lig’e katılmaya hak kazandı. Beşiktaş, güçlü kadrosu ile baştan sona üstün oynadığı maçta Balıkesir Büyükşehir Belediye’yi 15-25, 20-25, 20-25’lik setler sonunda 3 – 0 yenerek 1. Lig’e yükseldi.

“KADIN VOLEYBOL TAKIMIMIZ LAYIK OLDUĞU YERE YÜKSELMİŞTİR”

Beşiktaş’ın Amatör Şubeler ve Beşiktaş Üniversitesi'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Karacan, Balıkesir Büyükşehir Belediye maçının istedikleri gibi geçtiğini belirterek, “Kadın Voleybol Takımımız layık olduğu yere yükselmiştir. Sevgili kızlarımıza, idari ve teknik ekiplerimize teşekkür ediyoruz. İnşallah seneye bu başarıların devamı gelecektir. Camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Bu arada ilk günün diğer maçında ise Seramiksan, büyük çekişmeye sahne olan 2. sette zorlansa da Manisa Büyükşehir Belediye’yi 14-25, 26-28 ve 19-25’lik setler sonunda salondan 3 – 0 galip ayrıldı.

Bu sonuçlardan sonra Seramiksan 6 puanla son güne lider olarak girerken; Beşiktaş da aynı puan ve averajla ikinci sırada yer aldı. Bugün yapılacak olan iki maçtan sonra 2. Lig'i lider olarak tamamlayan takım da belli olacak.

Günün programı şöyle:

16.30 Manisa Büyükşehir Belediye – Balıkesir Büyükşehir Belediye 18.30 Seramiksan – Beşiktaş