SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Agüspor’dan ertelemeye tepki

Agüspor’dan ertelemeye tepki

Kayseri Agüspor, Galatasaray ile oynayacağı Kadınlar Basketbol Ligi Play-Off Turu maçına 2 dakika kala alınan erteleme kararına büyük tepki gösterdi.

BİLYONER.com Kadınlar Basketbol Ligi Play-Off Turu’nda salı (dün) akşamı Galatasaray’la İstanbul’da oynayacağı maçın ertelenmesine tepki gösteren Kayseri Agüspor, “Maçın başlamasına 2 dakika kala erteleme görülmüş bir olay değil” açıklaması yaptı.

Kayseri’de rakibini 67-55 yenerek 1-0 öne geçen Agüspor’un erteleme kararıyla ilgili kulübün internet sitesinden yaptığı açıklama şöyle:

“Saat 19.00’da Galatasaray ile oynamamız gereken play off çeyrek final 2’nci karşılaşması, maçın başlamasına 2 dakika kala ertelenmiştir. Sebep olarak, Galatasaraylı oyuncularda ‘Rota Virüsü’ ihtimali olduğu tarafımıza sözlü olarak iletilmiştir. Öncelikle bu tarz sıkıntı yaşadıklarından dolayı Galatasaraylı oyunculara geçmiş olsun dileklerimizi iletmek isteriz. Ancak, her iki takımda 30 dakika boyunca ısınıp, seremoniye çıkmış ve ilk 5’lerini belirlemiştir. Böyle bir durumda 2 dakika kala erteleme görülmüş bir olay değildir. Kaldı ki rapor aldıkları söylenen 5 oyuncunun 3’ü maçın esame listesine ilk 5 olarak işaretlenmiştir. Bu durum Galatasaray Kulübü’nün kendi oyuncularının sağlığının iyi olduğuna emin olduklarını gösterir. Kulübümüzden böyle bir durumda anlayış beklenmesi ve kulübümüze karşı sosyal medyada insafsızlık adı altında ithamlarda bulunulması bizleri fazlasıyla üzmüştür. Bu karara saygı duymamızı bizden kimse beklemesin. Alınan bu talihsiz kararın bundan sonra yaşanabilecek başka talihsizliklere örnek teşkil etmemesini umuyoruz. Tarafımızdan yapılan tek resmi açıklama sadece bundan ibarettir. Ligden çekilmemiz söz konusu değildir. Değerli kamuoyuna duyurulur.”

Agüspor Genel Menajeri Ahmet Bozbey ile antrenör Ayhan Avcı, sosyal medya hesabında, “Basketbol sahada oynanan bir spor dalı zannederdim. Ama, safmışım. Sorun kulüplerde değil, sistemde” diye yazdı.

Seride 2 galibiyete ulaşan ekip, play off turunda bir üst tura yükselmeye hak kazanacak.