SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Galibiyet değil, şampiyonluğun habercisi”

1 Beşitkaş'ın Bursaspor galibiyetinden sonra spor yazarları siyah-beyazlıların bu saatten sonra şampişyonluğu vermeyeceği konusunda hem fikirdiler. İşte yazar görüşleri...
2 Feyyaz Uçar: "Bu sadece bir galibiyet değil, şampiyonluğun habercisi. 1200 gün sonra evinde maç kazanmak çok önemli. Bu galibiyetin verdiği özgüven şampiyonluğa geri sayıma başlatır." (Fanatik)
3 Serhat Ulueren: "Sezon ligi Beşiktaş çok rahat şampiyon bitirecek diye düşünüyorum. Zaten başından beri fazlasıyla hak ediyorlar. Allah Vodafone Arena’ya gelecek rakiplere ve hakemlere sabversin. İşleri çok zor." (Vatan)
4 Güntekin Onay: Şenol Hoca Necip Uysal, Tosiç ve Beck tercihleri yaparak skoru koruma duygusu ile hareket etti. 65 dakika müthiş bir baskı ile oynayan Beşiktaş son 25 dakika özellikle de 3-2’den sonra panik yaşadı. Beşiktaş, bu muhteşem stadyumda yıllar boyunca büyük zaferler ve başarılar elde edecek. Bu daha başlangıç. Emeği geçen herkese başta Fikret Orman olmak üzere tebrikler ve teşekkürler. (Vatan)
5 Uğur Meleke: Dün Vodafone Arena’da 22 futbolcu değil, 42 bin 22 kişi oynadı adeta! Beşiktaş Kulübü sadece bir stat değil, bir ruh inşa etmiş Dolmabahçe’ye. Taraftarın oyuna girebildiği yaşayan bir bina yapmış. Dün de Bursa’yı Beşiktaşlı futbolcular değil, tribünler yendi zaten. (Hürriyet)
6 İlker Yasin: Eski stat pek ürkütmezdi, yayvandı, deniz manzaralıydı. Herkes o stada korku duyarak çıkar ama bir sükunet de duyardı. Ama bu stat konuklar için boğucu, sıkıcı ve taraftarın sahaya hükmedebileceği biçimde konumlanmış. Bu stat tam bir futbol arenası. Bu stadı hizmete açan ekibi ve öncesinde hizmeti olanları yürekten kutlarım. (Hürriyet)
7 Erman Toroğlu (Fotomaç): Beşiktaş'ta inanılmaz panik başlıyor. Şenol Güneş ile Pereira'yı anlayamıyorum. Birisi iyi oynayan Volkan Şen'i devamlı oyundan alıyor diğeri devamlı kötü oynayan Olcay'ı sahaya sürüyor. Mecliste eskiden senatörler vardı. Olcay aynı tabi senatör. Veya Şenol Güneş'in manevi oğlu. Top yapacak, top oynayacak, rakibi sinirlendirecek ise yanında oturuyor
8 Rıdvan Dilmen: Derbinin skorunu yarın öğrenmiş olacağız. Fenerbahçe, şampiyon olmak istiyorsa yüzde 100 kazanmalı. Başka şansı yok. Beşiktaş yüzde 80'leri görür bu maç başka skorlarla biterse... Fenerbahçe, Beşiktaş ile arasındaki maçı kazanmış olmasına rağmen 3 puan geride kalmış durumda. Puan farkı yarın 6'da kalırsa Fenerbahçeli oyuncular da havluyu atarlar.
9 Ahmet Çakar (Sabah): Vodafone Arena'daki ilk karşılaşma ve şampiyonluğu ilgilendiren çok önemli bir mücadele... Belli ki maçta büyük bir çekişme olacak, sert geçecek ve hakeme büyük iş düşecek. Ama MHK, ne hikmetse maçta kötü bir performans silsilesi sonrası FIFA'dan diskalifiye ettiği Barış'ı görevlendiriyor. Beşiktaş lehine verdiği penaltı bir hibrit penaltı. Penaltıyla uzaktan yakından alakası yok.
10 Fatih Doğan (Sabah): Siyah-beyazlı kulübün yeni yuvasıyla hem ekonomik hem de psikolojik olarak büyük güç kazanacağı aşikar. Islıklar, alkışlar ve tezahüratlar kadar etkili. Yeni desibel rekorları kıracak bir ambiyans var. Beşiktaş yeni stadında taraftarın da desteğiyle altın değerinde 3 puan kazandı. Rakibi Fenerbahçe'yi psikolojik bir girdabın içine attı.
11 Murat Özbostanlı: "Artık dümende Şenol Güneş var. Gemiyi limana sağ salim yanaştırabilmesi için defans tayfasına çeki düzen vermesi gerekiyor. Olcay Şahan, haftalardır kötü ama yine 70 dakikada sahada kaldı. Bu savunmayla Beşiktaş'ın, Sivas ve Akhisar deplasmanlarından çıkması zor. Bunu unutmasın. Bizden söylemesi." (Sabah)
12 Kenan Başaran: Beşiktaş’ın dağılacak bir tarafı kalmadı. Üç yıldır her bir parçası bir başka yerdeydi. İşte dün bütün o parçalar birleşti. İstanbul Boğazı’ndan ucu Vodafone Arena’ya bağlanan siyah beyaz yeni bir Haliç oluştu... Stada giden 42 bin kişiden daha fazlası da dönüyordu. Maça giremese de ‘orada olma’ halini; bir ‘futbol hac’ını gerçekleştirmek istiyorlardı. (Hürriyet)
13