SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray son topa kadar

Galatasaray, basketbolda başarıları getiren parolayı futbola uyarladı. Fenerbahçe derbisi öncesi ‘pes etmeme’ mesajıyla taraftar, futbolcu ve yönetim galibiyete kilitlendi.

08:31 -
Galatasaray son topa kadar

Galatasaray başarısız sonuçlarla ve hayal kırıklığı ile süren sezonda F.Bahçe derbisini özür maçı olarak görüyor. Derbide alınacak bir galibiyetle camiaya teselli vermek isteyen sarı-kırmızılılar, parolayı da basketboldan aldı.

Mesut YILDIRIM / ÖZEL HABER

Galatasaray, sarı-kırmızılı takımı Eurocup'ta finale kadar taşıyan koç Ergin Ataman'ın dilinden düşürmediği ‘Son topa kadar' sözünü kullanacak ve kalan 7 mücadelede en iyisini yapmaya çalışacak. Teknik heyetin beğenisine sunulan bu söz olumlu karşılık buldu. Riekerink “4 yıldızlı tek takım kalmak için Fenerbahçe’yi yenmeliyiz” mesajını toplantılarında tekrarlıyor. Yöneticiler de “Ligi 7'de 7 ile bitirmeliyiz. Ayrıca Türkiye Kupası'nı da mutlaka kazanmalıyız” ifadelerini kullanıyor.

 

GALATASARAY’DA MANGAL KEYFİ

Sarı-kırmızılılar, idman sonrası Florya'da mangal keyfi yaptı. Yönetimin düzenlediği yemeğe tüm takım katıldı. Galatasaraylı futbolcular stres atıp moral buldu. Öte yandan Wesley Sneijder, yemekten bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşıp, “Aile, Galatasaray” yazdı.

 

Yemekte Sneijder, Podolski, Donk, Yasin, Sinan ve Koray aynı masada yer aldı. Bazı taraftarlar bu fotoğrafın altına, “Niye diğer futbolcularla oturmuyorsunuz” diye yazarak tepki gösterdi.