SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Derbi için alınan güvenlik tedbirleri açıklandı

Türk Telekom Arena'da bu akşam saat 19:30'da başlayacak olan Galatasaray - Fenerbahçe maçı öncesi İl Güvenlik Kurulu yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Güncellenme: 10:22, 13/04/2016
Derbi için alınan güvenlik tedbirleri açıklandı

Galatasaray,  Fenerbahçe maçı öncesi İl Spor Güvenlik Kurulu tarafından alınan kararları açıkladı…

İşte o kararlar… 

– Seyrantepe-Sanayi metrosu saat 14.30 ile 21.00 arasında çalışmayacak. Taraftarlarımız bir önceki istasyon olan Sanayi Mahallesi’nde inip İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle Seyrantepe Metro İstasyonu’na ulaşabilecek. Metro istasyonu ile stat arasındaki yaya geçiş tüneli ise açık olacaktır.

– Stat kapısı taraftarlarımız için ise saat 16.00’da açılacaktır. Otopark kartı olan araçlar kontrol noktalarında kartlarını göstermek suretiyle stada giriş yapılabilecektir.

– Seyrantepe Metro Kavşağı-Ayazağa istikametine inen köprü giriş ve çıkışları maçın başlama saatinden 4 saat önce araç trafiğine kapatılacaktır.

– TEM kuzey yan yoldan Ankara yönüne ve bölgede bulunan kat otoparkına dönüşler de maçın başlamasından 4 saat önce araç trafiğine kapatılacaktır.

– Stada inen yan yol, maç başlamadan 2 saat öncesi ile maç bitiminden 1 saat sonrasına kadar trafiğe kapalı olacaktır.

 

Türk Telekom Arena'ya girişte güvenlik önlemlerinden kaynaklanan yoğunluk nedeniyle sıkıntı yaşanmaması adına taraftarlarımızın mümkün olduğunca erken gelmeleri önem arz etmektedir.

Saygılarımızla.

 

Yayınlanma Tarihi:16:42,