SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’da durmak yok

Vodafone Arena'nın açılış maçında pazartesi akşamı Beşiktaş'a 3-2 yenilen Bursaspor, hafta sonunda sahpasında oynayacağı Akhisar Belediyespor maçının hazırlıklarına ara vermeden başladı.

Güncellenme: 13:10, 12/04/2016
Bursaspor’da durmak yok

İstanbul’da Beşiktaş’a yenilmesine rağmen oynadığı futbol, taraftarlarının beğenisini kazanan Bursaspor kafiyesi, dönüşünde Mudanya’da meşalelerle karşılandı. Yaklaşık 600 yeşil beyazlı taraftar, saat 1.15’de Mudanya’ya gelen yeşil beyazlı kafileye sevgi gösterilerinde bulundu. Taraftarlar, daha sonra da 100 araçlık konvoy oluşturarak futbolcularla birlikte Özlüce Tesisleri’ne gitti.

TESİSLERİNDE ÇALIŞTILAR

Pazar günü saat 16.00’da Timsah Arena Bursa Büyükşehir Belediye Stadı’nda Akhisar Belediyespor’u konuk edecek olan Bursaspor, haftanın ilk çalışmasını öğle saatlerinde tesislerinde yaptı.

Beşiktaş karşılaşmasında 90 dakika forma giyen futbolcular salonda yenilenme çalışması yaparken, diğer futbolcular antrenör Fuat Buruk yönetiminde yaklaşık 1,5 saat süren bir antrenman yaptı.

Çalışmadan sonra yeşil beyazlı futbolculara 1 günlük izin verildi. Bursaspor’un perşembe günü saat 17.30’da tesislerinde toplanacağı, Akhisar Belediyespor maçının hazırlıklarını sürdürmek için saat 18.30’da antrenman yapacağı açıklandı.

FATY VE BATALLA TEDAVİ OLDU

Beşiktaş karşılaşmasında sağ ayak bileği dönen Faty ile sol dizine darbe alan Pablo Martin Batalla’nın tedavilerine hemen başlandı. Bu arada geçtiğimiz hafta dizinden sakatlanan Sercan Yıldırım ise takımdan ayrı düz koşu yaptı. Sercan Yıldırım’ın perşembe günü yapılacak çalışmada takımla birlikte çalışacağı açıklandı.

Bursaspor, Perşembe günü saat 17.30’da toplanacak ve Akhisar Belediyespor maçının hazırlıklarının startını saat 18.30’da yapacağı çalışma ile verecek.