SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avrupa’ya Türk damgası

Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası Norveç’in Forde kasabasında devam ediyor. Türk halterciler; ikinci günü 3 altın ve 1 gümüş madalya ile kapattı.

Güncellenme: 11:24, 12/04/2016
Avrupa’ya Türk damgası

Forde Spor Salonu'nda devam eden Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası’nın ikinci gününde podyuma çıkan Türk haltercilerden Erkekler 62 kiloda yarışan Hurşit Atak, iki altın madalya kazandı.

Koparmada 126 kiloyu kaldırarak hayal kırıklığı yaşatan Atak, silkmede ise tüm rakiplerini geride bırakarak 170 kiloyu kaldırdı ve altın madalyanın sahibi oldu. Hurşit Atak, bu kaldırışıyla toplamda 296 kiloya ulaştı ve bir altın madalya da toplamda kazandı.

Aynı sıklette mücadele eden Erol Bilgin ise Atak'ın altın madalya alamadığı koparmada 133 kilo kaldırarak altın madalyaya uzandı. Bilgin silkmede 155, toplamda ise 288 kiloluk kaldırışlarıyla dereceye giremedi.

 

SEMA ACARTÜRK GÜMÜŞTE KALDI

Kadınlarda ikinci gün podyuma çıkan 53 kiloda Sema Acartürk ise talihsiz bir başlangıç yaptı ve koparmada 82 kilo kaldırarak dereceye giremedi. Acartürk, silkmede ise 109 kilo kaldırarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Acartürk, toplamda da 191 kilo ile ancak dördüncü olabildi.

Aynı sıklette podyuma çıkan Bediha Tunadağı ise koparmada 80, silkmede 100 kilo kaldırdı ve toplamda 180 kiloya ulaştı, ancak dereceye giremedi. Bu sıklette koparma ve toplamda Romen Cristina Iovu altın madalya kazanırken, silkmede Ukraynalı Luliia Paratova birinci oldu.

Şampiyonanın 3. gününde erkekler 69 kiloda Ahmet Turan Okyay ve Daniyar İsmayilov ile bayanlar 58 kilo B kategorisinde Nuray Levent podyuma çıkacak.