SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vodafone Arena’da ilk kriz patladı!

Vodafone Arena'da ilk kriz patlak verdi. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'ne statta yer ayırması gereken Beşiktaş, ne protokolde ne de tribünde olması gereken yeri ayırmayınca kriz oluştu. GSGM mahkemeye gidiyor.

15:11 -
Vodafone Arena’da ilk kriz patladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla dün (Pazar) protokol açılışı gerçekleştirilen Vodafone Arena’da ilk kriz patlak verdi. Öyle ki Beşiktaş Kulübü’nün sözleşme gereği Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’ne statta yer ayırması gerekiyor.

 

Ancak Başkan Fikret Orman’ın ne protokolden ne de normal tribünden olması gereken yerleri tahsis etmediği ortaya çıktı.

SADECE 2 LOCA

Normal şartlar altında Milletvekilleri, siyasiler, özel misafirler, Futbol Federasyonu ve konuk takım durumundaki Bursaspor’a verilecek biletlerle Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ilgileniyor. Fakat Siyah-Beyazlı kulüp, Vodafone Arena’da yer vermeyince İstanbul şubesinin oldukça zor durumda kaldığı ifade edildi.

Fanatik’in haberine göre, Beşiktaş’ın 4 locanın yanı sıra 180 adet bilet vermesi gerekirken, GSGM’ye sadece 2 loca tahsis edildi. Biletlerin de, tribünlerin kenarları diye tabir edilecek noktalardan olduğu öğrenildi.

 

KENDİ LOCASINI TEKLİF ETTİ, OLMADI

Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’ne verilmesi gereken yerlerin önceden kulüp tarafından satıldığı belirtilirken, taraflar arasında ipler gerildi. Şükrü Saracoğlu Stadı ve TT Arena’da benzer bir sorun yaşamayan GSGM yetkilileri, yarın (salı) mahkemeye müracaat etmeye hazırlanıyor.

İstanbul Valisi Vasip Şahin’in yanı sıra milletvekili ve bürokratlara dahi akşamki Bursaspor maçında yer olmadığı öne sürülürken, Başkan Fikret Orman kendi locasını vermeyi teklif etti. Ancak bu da kabul görmedi.

 

Son güncelleme: 15:22 11.04.2016