SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 28. haftasında Bursaspor’u 3-2 yenen Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş, mücadeleyi yayıncı kuruluşa değerlendirdi. Vodafone Arena’daki tarihi gecede fark gidebilecek pozisyonlara girdiklerini belirten Güneş, maç bitiminde kırmızı kart gören Ricardo Quaresma’yı oyundan almadığı için de pişmanlık duyduğunu söyledi.

Beşiktaş’ın tecrübeli hocası Güneş’in sözleri şöyle;

“Maça baktığınızda, oyun olarak ve pozisyon olarak üstündük. 3 gol attık, daha fazla atmalıydık. 2 gol pozisyonu verdik. 2 yediysek en az 7-8 gol atmalıydık. Rakip iyi savaştı. Rakip olarak iyi savaştı. İkinci yarı daha fazla pozisyon bulduk. Seyircinin çok olumlu katkısı vardı. Oyuncularımın bazen telaşı vardı. Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Bursaspor da çok kaliteli bir takım zaten.

Maçın içerisinde öyle şeyler gelişiyor ki bazen; Gökhan’ı veya Kerim’i alabilirdik, Necip’i orta sahaya alırken gol yedik. Olmayacak pozisyondan gol yedik. İsmail’in bölgesinden pozisyon verdik. Ama Ricardo’yu almadığım için pişman oldum, kırmızı kart görmezdi. Serdar’a da yorgunluktan kramp girmeye başladı. O yüzden onu da Beck’le değiştirdim. Bunlar olmasa Cenk ve Gökhan alınabilirdi.

Quaresma ilk sarı kartı gereksiz verdi. İkinci pozisyonu görmedim. Zaten maç bitti. Tolga çok acele etti. Oyun bittikten sonra kart gördü Quaresma ama böyle olmamalıydı. Bazen kendi kontrolünü kaybedebiliyor.

Maçta bazen sesimizi sahaya duyuramıyoruz. Taraftarın olumlu yönü çok ama böyle şeyler de olabiliyor yani.”

Yayınlanma Tarihi:22:50,