SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, “Çok asılan bir Bursaspor vardı sahada. Hamza hoca da enteresan şekilde, çok fazla istekliydi. Kazandığımız için mutluyuz” dedi.

3-2 kazandıkları Bursaspor maçının ardından gazetecilere açıklamada bulunan Fikret Orman, “Stadımızdaki ilk maçımız. Manevi açıdan da önemli ilk maçımızı oynarken kazanmak. Çok zor bir maçtı. Bir an evvel stada dönme arzumuzun ne kadar doğru bir karar olduğunu gösterdi. Taraftarıyla bütünleşmiş bir Beşiktaş daha kuvvetliydi. Hayırlı olsun. Önümüzdeki hafta deplasmanımız var. 20 gün deplasmanımız var ve o süre içerisinde stadın eksiklerini tamamlayacağız. Dün ve bugünle alakalı, bu düğün günümüz diyelim. Aksaklılar da oldu. Bütün olanlardan camiam ve şahsım adına özür diliyoruz. Olur böyle şeyler. Mesele burayı açmaktı. Yaptık, açtık ve maçı kazandık. İnşallah şampiyon da olacağız” dedi.

Stat açılışında bazı aksilikler yaşandığını da vurgulayan Orman, “Dışarıda çok insan kaldı. Bazı aksilikler oldu. Bir daha gözden geçireceğiz. Medeniyeti fazla yapmaya çalışıyoruz ama sahaya birisi atlıyor” ifadesini kullandı.

Çok stresli bir maç olduğunu da belirten Başkan Orman, “Bursaspor çok motive bir şekilde sahadaydı. Çok asılan bir Bursaspor vardı sahada. Hamza hoca da enteresan şekilde, çok fazla istekliydi. Kazandığımız için mutluyuz” diye konuştu.

Fenerbahçe ile aralarındaki puan farkıyla ilgili bir soruya da Orman, “Rakibimizin bu hafta bir maçı var. O maçı oynasınlar ondan sonra daha net bakacağız. Ligin bitmesine bayağı maç var. Bizim önümüzde de kazanacağımız çok puan var” yanıtını verdi.