SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kayserispor’da penaltı isyanı

Kayserispor’da penaltı isyanı

Kayserispor Basın sözcüsü Ahmet Yıldız, hakem Alper Ulusoy'a tepki gösterdi, "Antalyaspor maçında 2 penaltımızı vermedi. Bir takımın emeğiyle böyle oynanmaz" dedi.

Kendileri için hayati önem taşıyan Antalyaspor maçını 0-0 berabere bitirdiklerini hatırlatan Ahmet Yıldız, karşılaşmanın hakem Alper Ulusoy’u eleştirirken şunları söyledi:

“Maçla ilgili yorum yapan hakem hocaları ile milli formayı defalarca giymiş eski futbolcular ve spor yorumcuları bile, Kayserispor’un net penaltılarının verilmediğini üzerine basa basa söylediler. Alt sıralardaki takımlarla yaptığımız her maçta benzeri pozisyonlarda penaltılarımız verilmedi veya haksız kartlarla karşı karşıya bırakıldık. Rakip takımın 90 dakika boyunca bir tek pozisyonu bulunan karşılaşmadan bir puanla ayrılmamız, haksızlık. Bir takımın emeğiyle oynanması demektir. Ayıptır, yazıktır. Hakem Alper Ulusoy’u Allah’a havale ediyoruz.”

Ahmet Yıldız, maçın son dakikalarında Zeki Yavru ve Berkan Emir’in tribünlerdeki taraftarlarına cevap vermeleri konusuna değinirken, “Taraftar bağırır, çağırır. Futbolcu oyununu oynayacak. Maç sonrası tribünleri terk etmeyen taraftarla, oyuncularımız ligde kalma sözü vererek gergin ortamı yumuşattı” diye konuştu.