SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşıyaka’dan küfre sert tepki

PTT 1'inci Ligi'nde oynanan İzmir derbisinde Göztepeli taraftarların Karşıyaka'nın kurucusu Zühtü Işıl ve Onursal Başkanı Selçuk Yaşar'a yönelik küfürlerine bir tepki de de Karşıyaka Futbol Şube Sorumlusu Kerim Çetin'den geldi.

Güncellenme: 16:44, 11/04/2016
Karşıyaka’dan küfre sert tepki

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil’in daha önce Pınar Karşıyaka’nın Barcelona ile oynadığı maçı tribünden izlediğini, kendisine en küçük bir tepki gösterilmediğini hatırlatan Kerim Çetin, “Karşıyaka Spor Kulübü, 104 yılını doldurmuş çok büyük bir camiadır. Düştüğü yerden kalkmasını bilir” dedi. Kerim Çetin, daha sonra şunları söyledi:

“Karşıyaka, bu ülke için canını vermekten çekinmeyen Zühtü Bey ve arkadaşlarına ve ülkenin duayen sanayicisi Selçuk Bey’e edilen küfürleri ve bu küfürlere müdahale etmek yerine, tribün liderleri gibi taraftarlarına üçlü çektiren şahısları ve idarecileri asla unutmayacaktır. Unutulmamalıdır ki, Karşıyaka seyircisi maçına gelen rakip kulüp başkanına hakarete izin vermediği gibi tepkiye en ağır reaksiyonu göstermiştir. Takdir spor kamuoyunundur. Gün olur devran döner.”