SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Davor Suker, Ivan Bebek için üzgün!

Davor Suker, Ivan Bebek için üzgün!

Hırvatistan Futbol Federasyonu Başkanı ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Davor Suker, Braga-Fenerbahçe maçının olay hakemi Ivan Bebek ile ilgili ilk kez konuştu.

UEFA Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe’ye Braga 4-1 yenilip Avrupa’ya veda ettiği maçtaki yönetimiyle skandala imza atan hakem Ivan Bebek için Hırvatistan Futbol Federasyon Başkanı Davor Suker, Ntvspor’a özel açıklamalarda bulundu.

İşte efsanevi futbol ve şu anda başkanlık yapan Suker’in açıklamaları;

“Ben federasyon başkanıyım. Hakem Kurulu başkanı değilim. Tabi ki, Fenerbahçe taraftarına tek söyleyebileceğim şey şu; çok üzgünüm. Bebek Real Madrid-Shakhtar maçında da kötü bir not almıştı. Bu en kötü ikinci notu oldu. Bebek’in geleceğine UEFA Hakem Komitesi karar verecek. Onlar notları biliyor. Bir şans daha istemiştim. Maç için çok ama çok üzgünüm. Bir hakem için hiç de iyi bir gece değildi.”

“Bakın, eğer notunuz 7.4 ise bu, futboldan anlayan herkese her şeyi açıkça anlatır. Bu negatif bir not. Ivan durumu anlıyor. Bu durumla ilgili daha fazla konuşmam doğru olmaz. Çünkü benim bulunduğum kurumdan bağımsız bir kurum orası. Ama üçüncü kez söylüyorum ki; bu kötü maç için çok üzgünüm.”