SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

City, İlkay Gündoğan için bastırıyor

Manchester City, İlkay ile prensipte anlaşırken geriye Dortmund ile el sıkışmak kaldı. Almanlar gurbetçi futbolcu için 45 milyon Euro istediklerini açıkladı. City ise bu fiyatı indirmek istiyor.

10:35 -
City, İlkay Gündoğan için bastırıyor

Manchester City, Borussia Dortmund’un Türk asıllı Alman yıldızı İlkay Gündoğan’a kancayı taktı. Alman temsilcisi ile görüşme halinde olduğu bildirilen Manchester kulübünün sıkı pazarlık halinde olduğu belirtildi.

Sky Sports’un haberine göre Borussia Dortmund, İlkay Gündoğan için 45 milyon Euro bonservis talep ederken, Manchester City 35 milyyon Euro’ya transferi sonlandırmak istiyor.

Manchester City, kulübüyle 2017 haziran ayına kadar sözleşmesi bulunan ve Dortmund ile sözleşme uzatmaya yanaşmayan İlkay için bu denli yüksek bir bonservis bedeli vermek istemiyor.

Manchester City Sportif Direktörü Txiki Begiristain ile İlkay’ın menajerinin mart ayında Hollanda’nın Amsterdam kentinde görüştüğü doğrulandı. Taraftar 6 milyon Euro net yıllık ücret için prensipte anlaşırken, transfer Dortmund’un evet demesine kaldı.

AMKSPOR / DIŞ HABERLER