SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vodafone Arena’ya kimse giremedi

Beşiktaş'ın yeni stadı Vodafone Arena'nın protokol açılışı nedeniyle Dolmabahçe'de yoğun güvenlik önlemleri uygulandı. Protokole alınmayan taraftarlar, stadın çevresinde bekledi.

Güncellenme: 19:36, 10/04/2016
Vodafone Arena’ya kimse giremedi

Ve Beşiktaş’ta hasret sona eriyor. Uzun süredir stadın bitmesini bekleyen Beşiktaş taraftarı ve camiası, Vodafone Arena ile hasretini dindirmeye hazırlanıyor. Bugün protokol açılışı gerçekleştirilen stadyum, yarın Bursaspor maçı ile taraftarı ile kucaklaşmaya hazırlanıyor.

Turgut ERAT / ÖZEL HABER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı protokol açılışının seyirciye kapalı olacağı daha önceden duyuruldu. Buna rağmen stadyuma akın eden siyah-beyazlı taraftarlar, polis ordusu ve barikatlar ile karşılaşınca neye uğradıklarını şaşırdılar!

 

Stada girmeleri yasak olan taraftarlara, güvenlik gerekçesiyle Vodafone Arena’ya belirli bir uzaklıkta beklemeleri söylendi. Çimlere yayılan taraftarlar, burada da polisin uyarısı ile karşılaştı. Çevik Kuvvet ekiplerinin uyarısı üzerine taraftarlar, stadın karşısındaki çimlerden kalkarak, Dolmabahçe sahiline doğru ilerlemek zorunda kaldı.

 

Vodafone Arena’da yapılacak protokol açılışını sadece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onay verdiği isimler izleyebilecek. Bunun nedeni olarak ise Türk Telekom Arena Stadyumu’nda taraftarların o dönemin Başbakanı olan Erdoğan’ı protesto etmesi olarak gösteriliyor.

Yayınlanma Tarihi:15:43,