SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Umarım bu güzellikler sahaya da yansır”

“Umarım bu güzellikler sahaya da yansır”

Vodafone Arena’nın açılış töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile devlet erkanının katılımıyla gerçekleştirildi.

Beşiktaş’ın yeni yuvası Vodafona Arena’nın resmi açılışı, törenle gerçekleştirildi. Açılış törenine takım adına Teknik Direktör Şenol Güneş ile takım kaptanları Tolga Zengin ve Necip Uysal katıldı.

Açılış töreninden sonra açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Şenol Güneş, “Bu eserin meydana gelmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Umarım bu güzellikler sahaya da yansır. Marka değeri büyüyen Beşiktaş'ı yükseltmeye devam etmek istiyoruz. Tribünler ve zemin çok güzel” dedi.

Takım kaptanı Tolga Zengin ise yaptığı açıklamada, “Yarın taraftarımızla buluşacağız. Emeği geçenlerin yüreğine sağlık. Herkesin ruhu var burada. Biz de şampiyonluk kazanarak onlara teşekkür etmek istiyoruz” dedi.

Beşiktaş’ın ikinci kaptanı Necip Uysal ise yaptığı açıklamada, “İnönü Stadı'nda oynamıştım. Vodafone Arena'da da oynayacağım için çok mutluyum. Amacımız şampiyonluk kupasını Vodafone Arena'da kaldırmak” diye konuştu.

Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra Başkan Fikret Orman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte açılışa katılan heyet Vodafone Arena'yı gezdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, santra noktasında sembolik başlama vuruşu yaptı ve futbol topuyla oynadı. Başbakan Davutoğlu ve Abdullah Gül ile paslaştılar.