SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin sezon başında Manchester United’dan transfer ettiği Luis Nani, yeninde İngiltere Premier Lig’e dönmek istediğini açıkladı.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Sezona çok iyi bir başlangıç yapan ancak ligin ikinci yarısı ile birlikte sergilediği performans nedeniyle eleştiri oklarını üzerine çeken Fenerbahçe’nin Portekizli yıldızı Luis Nani, transfer süreci ile ilgili konuştu. Sezon başında Louis van Gaal’in kendisinin yüzüne bile bakmadığını söyleyen Nani “Bu nedenle ayrılma kararı verdim” dedi.

 

Hollandalı çalıştırıcıyı sert sözlerle eleştiren Nani “Futbolculara sanki çocuk gibi davranıyor. Sürekli bağırıyor ve futbolcuları aşağılıyor. Bu şartlarda Manchester United’ın başarılı olması beklenemez. Yıldız futbolcular bu tür davranışlara alışkın değildir” şeklinde konuştu. Fenerbahçe’ye geliş sürecini de anlatan yıldız futbolcu “Sezon başı hazırlık kampında Van Gaal bana karşı hep soğuktu. Hazırlık maçlarında da süre alamayınca ayrılma kararı aldım. Fenerbahçe cazip bir teklif yaptı ve ben de imzayı attım” ifadelerini kullandı.

 

“İNGİLTERE’YE DÖNMEK İSTERİM”

İngiltere’de yarım kalan bir işi olduğunu sözlerine ekleyen Portekizli futbolcu şunları söyledi:

“Yeniden Premier Lig’e dönmek isterim. Dünyanın en iyi futbolcularının oynadığı ligde yeniden forma giyme şansı yakalarsam hiç düşünmeden değerlendiririm. Çünkü orada oynadığını zaman tüm dünya sizi takip ediyor. Başarılarınız dünya çapında kabul ediliyor. Portekiz’de ya da Türkiye’de bir şeyler yaptığım zaman ‘Eh işte oralar kolay ligler. Oralarda bunları yapmak kolay’ diye bakılıyor.”