SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Beşiktaş devletten kaç para aldı?

Beşiktaş devletten kaç para aldı?

Vodafone Arena'nın açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hükümetin Beşiktaş'a verdiği mali desteği açıkladı.

Beşiktaş camiasının ve taraftarlarının büyük hasretinin sonlandığı Vodafone Arena’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşma yaptı. Beşiktaş’ın bu stadı daha önce hak ettiğini belirten Erdoğan, devletin de siyah-beyazlı kulübe verdiği maddi desteği açıklandı.

İşte o sözler;

“Vodafone Arena Stadı’nın, Kartalımızın yeni yuvasının, hayırlı olmasını diliyorum. Kara Kartalımız’a yeni stadında başarılı müsabakalar, bol gollü galibiyetler temenni ediyorum. Türkiye’nin en eski, en köklü spor kulüplerinden olan Beşiktaş; aslında böyle bir stadı çok önceden hak ediyordu. Gördüğüm kadarıyla Karta Kartal’ın şanına yakışan bir stadyum ortaya çıkmış. İstanbulumuz’a ve Türkiyemiz’e bu stadın kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Hükümetimize de teşekkür ediyorum. 50 milyon civarında bir destek verilerek burası yapılmış oldu. En büyük tebriği Beşiktaşlılar hak ediyor. Daima takımının yanında yer alan taraftar farkını hep ortaya koydu.”