SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
ATV Şampiyonası’nda nefes kesen mücadele

ATV Şampiyonası’nda nefes kesen mücadele

Bodrum, Türkiye ATV Şampiyonası 2. ayak yarışlarında sporcular nefes kesen mücadelelerinde tozu duman kattı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından Bodrum Halikarnas Motor Sporları Kulübü’nün (HMK) ev sahipliğinde, Türkiye ATV Şampiyonası’nın 2’nci ayak yarışları yapıldı. 9-10 Nisan tarihlerini kapsayan, Cumartesi günü magazin startı verilip sıralama turlarının yapıldığı yarışlarda sporcular, Kızılağaç mevkisindeki parkurda mücadele etti.

32 sporcunun kayıt yaptırdığı yarışlarda 29 sporcu katıldı. 649 cc, 650cc üstü, iki çeker ve UTV kategorilerinde yapılan yarışlarda sporcular en iyi dereceyi elde etmek için kıyasıya mücadele etti. Doğal ve suni engellerin bulunduğu 13 kilometrelik parkurda beş tur üzerinden yapılan yarışlarda, araçları ile zaman zaman metrelerce havalanan sporcular heyecan yarattı.

Bu yıl 2-3 Nisan’da Türkiye Enduro Şampiyonası 1’inci ayak yarışları, 9-10 Nisan’da ATV Şampiyonası 2’nci ayak yarışlarının yapıldığı ve 30 Nisan 1 Mayıs tarihlerinde Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın 1’inci ayak yarışlarının yapılacağı Bodrum’da, bu organizasyonlara “Spor turizmin geleceğidir. Bodrum turizmdir” sloganı ile hazırlıkların yapıldığı hatırlatıldı. TMF Yönetim Kurulu Üyesi ve HMK Başkanı Faysal Şefkatlioğlu, zorlu parkurda bazı sporcuların araçlarında maddi hasar oluştuğunu söyledi. Şefkatlioğlu, “Sporcular zorlu bir mücadelede ter döktü. İyi bir katılımın olduğu yarışta heyecan dolu anlar yaşandı. Katılanlar, doğal ve suni engellerin olduğu parkurda hem rakiple hem de doğa ile mücadele etti. Yarışların düzenlenmesinde katkıda bulunan federasyonumuza, yerel yöneticilerimize ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Bu arada yarışlarda HMK’dan Emin Durmaz, starta uzak bir noktada kaza geçiren bir sporcuyu yardım amaçlı aracına alıp devam ettiği öğrenilirken, yaptığının riskli olması nedeniyle diskalifiye edildi. Durmaz’ın, jüriye verdiği dilekçenin kabul edilerek yeniden yarışa dahil olduğu belirtildi. Türkiye ATV Şampiyonası’nın 2’nci ayağı, dereceye girenlerin belirlenip kupalarının verilmesi ile sona erecek.