SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Osmanlıspor Fenerbahçe’ye talip oldu!

Süper Lig'in dişli ekiplerinden olan Osmanlıspor'un sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Gökhan Gönül'e teklif yaptığı ortaya çıktı. Başkent temsilcisinin hedefinde Mehmet Topal ve Caner de var.

Güncellenme: 10:06, 09/04/2016
Osmanlıspor Fenerbahçe’ye talip oldu!

Süper Lig'de geçen hafta Ülker Stadı'nda Kanarya'dan 1 puan almayı başaran Osmanlıspor'un şampiyonluğa oynayan rakibinin 3 yıldız oyuncusunu da almak için girişimlerde bulunduğu ortaya çıktı. Başkent ekibinin İstanbul'daki maçı tribünden izleyen yöneticilerinin Mehmet, Gökhan ve Caner'i renklerine katabilmek için menajerleriyle temasa geçtiği öğrenildi.

5 MİLYON TL TEKLİF Mehmet Topal'ın F.Bahçe'de yıllık garanti ücreti 2 milyon 50 bin Euro. Maç başına da 10 bin Euro alıyor. Gökhan Gönül sarı-lacivertlilerde bu sezon 1 milyon 710 bin Euro garanti ücret ve maksimum 765 bin Euro maçbaşı karşılığında oynuyor. Caner Erkin de yıllık 1.7 milyon Euro garanti ücret ve Gökhan gibi yıllık 765 bin Euro'yu geçmeyecek şekilde maç başı ücret alıyor.

Caner Erkin’e F.Bahçe'deki yıllık kazancının TL karşılığı olan 5 milyon lira vermeyi gözden çıkaran Osmanlıspor yönetiminin Mehmet Topal ve Gökhan Gönül'ü de aynı rakamı teklif ettiği, pazarlıklar sonrasında rakamın biraz daha yukarı çekilebileceği ifade edildi.

Vatan