SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kadın A Milli Futbol Takımı dibe demir attı

Kadın A Milli Futbol Takımı dibe demir attı

Türkiye A Milli Kadın Futbol Takımı, Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nda aldığı kötü sonuçlarla son sıraya demir attı.

Futbolda 2017 Avrupa Şampiyonası Elemeleri 5. Grup’ta mücadele eden Kadın A Milli Takımı aldığı kötü sonuçlarla grupta ilk altı haftayı son sırada tamamladı. Yaptığı ilk beş maçta 4 yenilgi 1 de beraberlik alan milliler; son maçta da Almanya'ya yenilerek matematiksel olarak var olan gruptan çıkma şansını tamamen kaybetti.

Son olarak, Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda oynanan karşılaşmada, Almanya’ya 6 – 0 yenilen Kadın Milli Takımı bu yenilgi ile gruptu sonuncu sırada kaldı. Millilerimiz yaptıkları altı maçta sadece bir gol atabilme başarısı gösterirken kalesinde 21 gol gördü. Grupta, 6 maç sonunda gol yemeyen Almanya namağlup olarak liderliğini sürdürüyor.

Kadın A Milli Futbol Takımı'nın aldığı sonuçlar:

Türkiye – Hırvatistan: 1 – 4 Macaristan – Türkiye: 1 – 0 Almanya – Türkiye: 7 – 0 Türkiye – Rusya: 0 – 0 Hırvatistan – Türkiye: 3 – 0 Türkiye – Almanya: 0 – 6

KALAN MAÇLAR

2 Haziran 2016 Perşembe Rusya – Türkiye

6 Haziran 2016 Pazartesi Türkiye – Macaristan

STATÜ

2017 UEFA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde 40 takım 5’erli olarak 8 ayrı grupta mücadele ediyor.

Gruplarını lider olarak tamamlayan ve tüm grupların en iyi 6 grup ikincisi finallere direkt olarak katılmaya hak kazanacak. Geri kalan 2 grup ikincisi ise play off turunda karşılaşacak ve bu eşleşmeden galip çıkan ülke de finallere katılmaya hak kazanacak.

2017 UEFA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Temmuz/Ağustos 2017’de Hollanda’da düzenlenecek ve ev sahibi Hollanda finallere doğrudan katılacak.