SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, aldıkları galibiyet ile üçüncülük yolunda güçlü bir attıklarını söyledi.

2-1’lik Fenerbahçe karşılaşması sonrası basın mensuplarının karşısına geçerek değerlendirme yapan Kocaman, maçın başında avantaj olarak görülen attıkları golün oyun anlamında yapmaları gereken ritmi bozduğunu söyledi. Hem öne geçme hem de koruma halinin ilk yarıya damga vurduğunu ifade eden Kocaman, “Çünkü maçı bütün benliğiyle isteyen bir rakip vardı karşımızda. Bütün oyunu sahamıza doğru yıkmaya başladı. Daha fazla savunmada kaldık. Oyunun kontrolünü tamamen yitirdik. Cılız çıkışlarımız oldu ama tam etkili değildik. Üstüne üstlük golü yiyince demoralize olduğumuzu söyleyebilirim” dedi.

ÜÇÜNCÜLÜK YOLUNDA GÜÇLÜ BİR ADIM ATTIK

İkinci yarı topu daha çok ellerinde tuttuklarını anlatan Kocaman, şunları söyledi:

“İlk yarıya oranla ikinci yarı rakibi biraz daha kendi kalesine itmek için hem de baskıya devam etmek biraz daha topu tutmamız gerekiyordu. İkinci yarıda Fenerbahçe üzerimize gelmeye çalıştı. Ancak ilk yarıya oranla daha fazla topu aramızda dolaştırmaya başladık. Bu da Fenerbahçe’nin hiç karşılaşmak istemediği bir durumdu. Ondan sonra nispeten durum bizim lehimize doğru gitmeye başladı. 60-65 den sonra ciddi bir fizik gücü farkı ortaya çıktı. Rakip kaleye çok daha rahat gitmeye başladık. Üçüncülük yolunda çok güçlü bir adım attık.”

HAKEM BİR HAKEM GİBİYDİ

Hakemin karşılaşmayı yönetmesi ile ilgili düşünceleri sorulan Kocaman, “Bu soru sorulduğu için cevap veriyorum. Ben hakemlerin davranışlarına bakıyorum. Beden diline bakıyorum. Bizim birinci gole de bir şeyler söylenebilir. Ama öbür taraftardan da bakıldığı zaman vücut dili hakem bir hakem gibiydi. Son derece ortada götürdü maçı” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:22:24,