SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Akçay: “Eskişehirspor beraberliğe yattı”

Akçay: “Eskişehirspor beraberliğe yattı”

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustaa Reşit Akçay, golsüz biten maç sonrasında Eskişehirspor'un beraberlik için sahaya çıktığını söyledi.

Süper Lig’de Eskişehirspor ile golsüz berabere kalan Osmanlıspor’da teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, rakibin beraberliğe oynadığını ve bunda başarılı olduğnuu söyledi. Eskişehirspor’un ofansif bir kurgu ile sahaya çıkacağını düşündüğünü dile getiren Akçay şu açıklamaları yaptı:

“Kendi evimizdeki maçı kazanmayı çok istedik. Belki ilk yarı bu teşebbüslerin bir kısmında başarılı olduk ancak ikinci yarı için savunmada daha fazla adamla kalan Eskişehir savunması üzerinde gerek final paslarında gerekse kenarı kullanamayarak bence sonuca ulaşma konusunda biraz geride kaldık. Rakibimizin daha ofansif bir futbol oynayacağını düşünüyorduk.”

“Ancak bir puan üzerine kurmuş olduğu bu oyun kurgusunda başarılı oldular, tebrik ediyorum. Belki o puan onlar için önemlidir ama bizim için daha fazlasını tahmin ediyorduk. Bunda çok başarılı olamadık. Saatin bunda ne kadar etkisi var, onu pek tahlil yapmadık ama gündüz müsabakalarının bir kısmında başarısızlığımız istatiğimizde var. Kaybetmedik, 10 maçlık seri sürdürüyoruz bu da bizim açımızdan bir tesellidir.”