SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Los Angeles’a Kobe akını
NBA

Los Angeles’a Kobe akını

Los Angeles Lakers'ın yıldızı Kobe Bryant'ın veda maçını seyretmek isteyen sporseverler, şehre akın ediyor.

Los Angeles Lakers’ın yıldızı Kobe Bryant 13 Nisan Çarşamba günü Lakers’ın Staples Center’da Utah Jazz’a karşı oynayacağı maçla 20 yıllık NBA kariyerine son noktayı koyuyor. Kobe hayranları kendisini görebilmek için Los Angeles’a dünyanın dört bir tarafından akın ediyorlar. Hayranlarının tek dileği efsaneyi son bir kez canlı izlemek. Kobe`nin maçlarının bilet fiyatları 10 binlerce doları bulurken Hollywood`un ünlü isimleri, devlet adamları, ünlü sporcular Kobe’nin maçlarına büyük ilgi gösteriyorlar .

Türkiye’de öğretmen bir ailenin oğlu olan ODTÜ birinci sınıf öğrencisi Dinçer Can’ın da hayali yıllardır hayranı olduğu Kobe Bryant’ı bir kez olsun Staples Center’da görebilmek. Türkiye’de gençlerin hayallerini gerçekleştirmek için paneller düzenleyen DreamTalk organizasyonunun toplantısına katılan Dinçer Can burada hayalini dile getirmiş ve hayatı boyunca örnek aldığı kişinin Kobe Bryant olduğunu söylemişti .

Dinçer Can hayallerinin peşini bırakmadı ve Sosyal Medya üzerinden NBA muhabiri Barbaros Tapan’a ulaştı. Tapan’a Los Angeles’a gelmek isteğini söyleyen ve Lakers maçları için yardım isteyen Dinçer Can’ın isteği yerine geldi.