SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de pazar günü Atatürk Stadı’nda oynanacak zorlu derbi maçta ezeli rakibi Göztepe’yi yenerek kümede kalma yolunda umut ışığı yakmayı hedefleyen son sıradaki Karşıyaka’da Teknik Direktör Soner Tolungüç, kadroda değişime hazırlanıyor.

Yeşil-kırmızılı ekipte cezalı olan Youssef, Mustafa Aşan ve Gökhan Ünal ile cezası devam eden İbrahim kadroda yer almayacak. Soner Tolunguç, Göztepe randevusunda Youssef’in yokluğunda sağ kanatta Tayfun’a görev vermeyi planlerken, Mustafa Aşan’ın yerine ön liberoda Kovalchuk’u sahaya sürmeyi düşünüyor.

Son 2 maçta orta sahada şans bulan Mahmut’u kulübeye çekmeyi planlayan Tolungüç, derbi maçta bu mevkide Zeki’ye şans tanıyıp, savunmada ise Efe Halil’in yerine stopere cezası biten Berkay Can’ı monte etmeye hazırlanıyor. Kalede Behram’ı dinlendirip Özkan’ı oynatmayı düşünen teknik adam, bu konuda kesin kararını maç günü verecek.

Yeşil-kırmızılı ekibin Göztepe derbisine kalede Behram ya da Özkan, savunmada Ömer, Berkay Can, Diarra, Kvesic, orta sahada Kovalchuk, Zeki, Tayfun, Ömer Can, Tisdell, forvette ise Can Erdem 11’i ile çıkması bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:15:03,