SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bakkal’ın 3 puan mutluluğu!

Gaziantepspor'u deplasmanda 1-0 yenerek kümede kalma savaşında kritik 3 puanı hanesine yazdıran Sivasspor'da Mesut Bakkal, iyi oynamadıklarını ancak akıllı bir futbol sergilediklerini belirtti.

23:37 -
Bakkal’ın 3 puan mutluluğu!

Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, Gaziantepspor karşılaşması sonrasında, diğer maçlardaki son vuruş şanssızlıklarından dolayı gol bulamadıklarını ancak bunun üstesinden bu mücadelede geldiklerini belirterek şöyle konuştu:

“Bu şekilde röportaja çıkmak çok keyifli tabi. Haftalardır iyi oynuyorduk. Çok gol kaçırıyorduk. İyi oyunumuzu galibiyetle süsleyemiyorduk ve buda çok kritik bir maçtı bizim için. Hakikaten ligin üst tarafında kümede kalma adına devam etme adına çok önemliydi, bunu başardık. Çok iyi oynadığımız söyleyemem, ama çok akıllı oynadık, çok gerçekçi oynadık. Savunma anlamında özellikle pozisyon vermedik diyebilirim. Bir Setkus’un pozisyonu var. Ama biz attık, kazandık. Devam etmemiz gerekiyor. Oyunun iki takım da bence vasatın üzerine çıkamadı. Mücadele eden oyunu tutmaya çalışan bir Sivas vardı. Maçtan önce söylemiştim, İnşallah çok gol kaçırıyoruz yine puan alamadık diye sizin karışınıza gelmek istemiyordum. Bu sefer yendik, inşallah devam edeceğiz. Önemli maçlar var. Yukarıya tutunma adına, buradan çıkma adına önemli maçlar var. Şimdi hemen dönüp devam edeceğiz. Acı bir galibiyet aldık. Biraz nefes aldık, biraz rahatladık, biraz moral bulduk.”