SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

21 maç sonra Kadıköy'de gol atma başarısı gösteremeyen F.Bahçe'nin müthiş serisinin bozulduğu Osmanlıspor karşılaşmasının ardından eleştiri oklarının hedefi olan Robin van Persie, kendisini savundu. Mücadelenin 61. dakikasında Diego'nun cılız şutunda topu önüne çelen kaleci Ahmet'in ikramını golle sonuçlandıramayan Hollandalı yıldız, ıska geçtiği bu pozisyonla ilgili sessizliğini bozdu.

DAHA DA HIRSLANDI

Formsuz olduğu yönünde yapılan yorumlara kesinlikle katılmadığını belirten deneyimli forvetin antrenmanlarda oldukça hırlı olduğu ve sürekli son vuruş çalıştığı öğrenilirken, “Golü tek bir kişi atmaz” sözleriyle arkadaşlarından daha çok pas alması gerektiğini ima etti. Sezonun en kritik anlarında sorumluluk almaktan asla kaçmayacağını belirten RvP, şu sözlerle taraftarlara mesaj yolladı:

‘KONUŞMAK ANLAMSIZ'

“Gol bir kişinin emeğiyle olacak bir şey değil. Skor, ekip çalışmasıyla üretilir, ya da takım halinde gol yenir. Benim için en önemli olan şey pozisyona girebilmektir. Kaçırdığım bir pozisyonun arkasından bu kadar çok konuşulmasını ve yorum yapılmasını mantıklı bulmuyorum. Futbolda bu tip durumlar normaldir, herkes hata yapabilir. Osmanlı maçında atamadım ama önümüzdeki haftalarda elbet gol atarım.”

Vatan