SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalya’nın Montichiari kentinde 9-10 Nisan tarihlerinde düzenlenecek organizasyonda sarı-siyahlılar, yarı finalde Fenerbahçe Grundig ile mücadele edecek. Final Four’un diğer eşleşmesinde ev sahibi Pomi Casalmaggiore, Rus ekibi Dinamo Kazan’la final mücadelesi verecek.

VAKIFBANK BAŞANTRENÖRÜ GUİDETTİ: “FENERBAHÇE GRUNDİG İLE EŞİT GÜÇTEYİZ”

Rakiplerine göre genç ama yetenekli takım olduklarını dile getiren VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti, “Kadromuzdaki oyuncular takım olmayı çok iyi başardılar. Her zaman söylediğim gibi, biz her zaman finalleri hedefliyor ve bunun için çok çalışıyoruz. Bu sezon da bunu başardık. Yarı finalde karşılaşacağımız Fenerbahçe Grundig ile eşit güçteyiz. Zorlu bir karşılaşma olacak ama ben takımıma çok güveniyorum ve şampiyonluk şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum” dedi.

GÖZDE KIRDAR: “MOTİVASYONUMUZ ÇOK YÜKSEK VE ÇOK DA İYİ HAZIRLANDIK”

VakıfBank kaptanı Gözde Kırdar ise, “Final Four’a en zorlu yoldan gelen takım VakıfBank’tı. Ama rakiplerimizin de çok güçlü takımlar olduğu ortada. Şu an sadece erken final olan Fenerbahçe Grundig maçına odaklandık. Motivasyonumuz çok yüksek ve çok da iyi hazırlandık. Umarım güzel bir Final Four yaşarız” diye konuştu.

NAZ AYDEMİR AKYOL: “BU SEZON KAZANMAYA AÇ BİR TAKIMIZ”

VakıfBank’ın 8’inci kez Final Four’da mücadele edecek olan pasörü Naz Aydemir Akyol da, “Bu sezon kazanmaya aç bir takımız. Gerçekten çok çalıştık ve mücadeleye hazırız. Kupayı üçüncü defa müzemize getirmek için mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.