SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Daçka son maçına çıkıyor

Daçka son maçına çıkıyor

Darüşşafaka Doğuş, Turkish Airlines Euroleague Top 16 turundaki son maçında Lokomotiv Kuban'ı konuk ediyor.

Darüşşafaka Doğuş, Turkish Airlines Euroleague Top 16 turundaki son maçında 8 Nisan Cuma akşamı saat 20.00’de Rusya temsilcisi Lokomotiv Kuban takımıyla Volkswagen Arena’da karşılaşacak. Daçka, Lokomotiv Kuban karşısındaki ilk maçında deplasmanda 58-82 mağlup olmuştu.

Darüşşafaka Doğuş Başantrenörü Oktay Mahmuti, Turkish Airlines Euroleague’de sezonun son maçına gelmelerine rağmen hedefin yine galibiyet olduğunu vurgulayarak, “Doğrusu Top 16 turuna yükselmek öncelikli hedefimizdi ve bunu başardık. Oyun olarak da arzuladığımız seviyeye geldik. Biraz şanslı olsak Top 16’da birkaç galibiyet daha alıp son maça playoff iddiasıyla girebilirdik. En az 4 maçı son dakika içinde küçük hatalarla kaybettik. Ancak iddiamızın kalmaması maçlara asıldığımız gerçeğini değiştirmiyor. Bunu geçen iki maçta gösterdik. Geçen hafta Kızılyıldız deplasmanında yenerken en iyi oyunlarımızdan birini ortaya koyduk. Bu hafta da Lokomotiv Kuban karşısında aynı istek ve hırsla mücadele edeceğiz” dedi.

Darüşşafaka Doğuş oyuncusu Manuchar Markoishvili ise, Lokomotiv Kuban’dan rövanşı almak istediklerini dile getirerek, “Top 16’daki son maçımıza çıkacağız. Diğer takımların gruptaki sıralama mücadelesine değil tıpkı geçen hafta olduğu gibi kendi oyunumuza bakacağız. Lokomotiv Kuban çok güçlü bir takım. Deplasmanda onlara farklı yenilmiştik. Son maçlarda oynadığımız takım oyunuyla da rövanşı alacak güçteyiz. Savunmadaki dayanışmamız sayesinde kazanacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Avrupa Kupalarında 105. maçını geride bırakan Daçka, bugüne kadar 49 galibiyet 56 yenilgi aldı. Euroleague tüm zamanlar listesinin en çok maç oynayan 10. oyuncusu Ender Arslan, Lokomotiv Kuban maçında forma giyerse 239 maça ulaşıp 9. sıradaki Çarçaris’i yakalayacak.

Jamon Gordon, Euroleague tarihinin en çok top çalan 8. oyuncu olarak bu haftaki maça kariyer toplamında 219 top çalma ile başlayacak.