SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Adana’daki kavgalı maça ceza yağdı!

Adana’daki kavgalı maça ceza yağdı!

Adanada 2. Amatör kümede Ceyhan Mercimekspor ile Adana Gazipaşa arasında oynanan karşılaşmada çıkan olaylar nedeniyle Futbol il disiplin kurulu Ceyhan Mercimekspor'lu 9 futbolcuya 7 maç ceza verildi.

2. Amatör kümede 2 Nisan cumartesi günü Ceyhan İlçesi Sentetik Futbol Stadı’nda Ceyhan Mercimekspor ile Adana Gazipaşa arasında oynanan karşılaşmada, hakeme saldırı nedeniyle tatil edilen karşılaşmada Ceyhan Mercimeksporlu yönetici ve futbolculara rekor ceza verildi.

MAÇ TATİL EDİLDİ

Ceyhan Mercimekspor ile Adana Gazipaşa arasında oynanan karşılaşma, Gazipaşa 3-1 galipken, 51’inci dakikada, hakem kararlarına itiraz ve hakeme saldırı üzerine, maçın orta hakemi Tarık Güldal tarafından tatil etti. Futbol İl Hakem Kurulu, İbrahim Gazioğlu başkanlığında toplanarak, hakem, gözlemci ve temsilcilerin raporlarını görüştü.

9 FUTBOLCUYA 7 MAÇ CEZA

Ceza kurulu, olaylara neden olan Ceyhan Mercimekspor’un yöneticisi İsmail İnan’a 225 gün, futbolcular Sinan Özyaylaz, Sertaç Tüten, Murat Alican Tüten, Mehmet Emin Doğan, Mehmet Ali Özen, Mahir Tüten, İsmail Hakkı Avan, Egemen Çakmak ve Eray Altun’a 7’şer maç ceza verdi Kurulun raporlar doğrultusunda amatör kümede son yıllarda en ağır cezayı Ceyhan Mercimekspor Kulübü yönetici ve futbolcularına verdiği belirtildi.