SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
UEFA’nın merkezine polis baskını!

UEFA’nın merkezine polis baskını!

Panama Belgeleri ışığında ortaya çıkan UEFA yetkililerinin rüşvet aldığı şüphesi üzerine İsviçre polisi, UEFA'nın merkezine baskın düzenledi.

İsviçre polisi Panama Belgeleri’ndeki bilgiler ışığında Cross Trading şirketiyle ilişkileri ortaya çıkan UEFA’nın merkezine girdi.

Dünyayı sallayan Panama Belgeleri’nde 2006 yılında gerçekleşen bir ihale dikkat çekti. UEFA’nın rüşvetle aranan iki isim olan  Hugo Jinkis ve Mariano Jinkis’e yayın haklarını sattığı ifade edildi. Bu iki ismin aldıkları yayın haklarını  3 katı fiyatına elden çıkardığı belirtildi. 2006’daki ihalede şu anki FIFA Başkanı Gianni Infantino’nun da imzası olduğu belirtiliyor.

 

Panama Belgeleri’nde yaklaşık 11 milyon dosya ortaya çıkarıldı. Hugo ve Mariano Jinkis adlı iş adamları Arjantin ve Amerika Birleşik Devletleri’nde suçlu olarak aranıyorlar.

Bu iki ismin futbolun yüksek kademelerine rüşvet vererek, yayın dağıtım hakkından kar elde etme amacı güttüğü iddia ediliyor.

Fenerbahçe’nin yöneticilerinden İlhan Ekşioğlu, haberler üzerine Aziz Yıldırım’ın “UEFA çatırdayacak, göreceksiniz” sözlerine ithafen şu twiti attı:

 

AMKSPOR / DIŞ HABERLER