SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Oğuzhan Özyakup savaşı!

Fenerbahçe, Kasımpaşa maçında orta parmağını gösterdiğini iddia ettiği Oğuzhan Özyakup’un ceza almasını istedi. Ancak hareketin net olmaması nedeniyle disipline sevk gerçekleşmedi.

Güncellenme: 08:24, 06/04/2016
Oğuzhan Özyakup savaşı!

Şampiyonluk yarışı kızıştıkça tartışmalar da artıyor. Fenerbahçe ile Beşiktaş, daha önce yaşanan hakem kararları ve ‘uyu uyu yat uyu' polemikleri sonrası bu kez de Oğuzhan Özyakup konusunda karşı karşıya geldi. Siyah-beyazlıların genç yıldızı, önceki gün oynanan Kasımpaşa maçında sarı kart gördüğü pozisyonun ardından ‘orta parmak' hareketi yapmakla suçlanıyor.

 

Fenerbahçeli sosyal medya hesaplarının başlattığı ‘Oğuzhan'a ceza verilsin' kampanyasına yönetici İlhan Ekşioğlu da katıldı. Ekşioğlu, Twitter'dan, “Tüm kamuoyu Kasımpaşa maçında yapılan edepsiz hareket için federasyonun yapacağı hamleyi merak ediyor” yazdı. Taraftarlar da bu mesaja destek verdi. TFF Hukuk Müşavirliği'nin merak edilen kararı ise akşam saatlerinde belli oldu.

 

Kurul, PFDK'ya sevkleri açıklarken söz konusu isimler arasında Oğuzhan Özyakup yer almadı. Disiplin talimatına göre, yayıncı kuruluştan ek görüntüler istenebiliyor, hakemin gözünden kaçmış bile olsa ‘centilmenlik dışı hareket' nedeniyle ceza alabiliyordu. Ancak hareketin net olmaması nedeniyle kurulun sevke gerek görmediği iddia edildi. Fenerbahçe yönetiminin bu karara tepkili olduğu bildiriliyor.

 

GÖRÜNTÜDEN CEZALAR

1- Fenerbahçeli Raul Meireles, 2012'de Galatasaray derbisinde hakem Halis Özkahya'ya yaptığı el hareketi nedeniyle 3 maç ceza aldı. Hakeme tükürdüğü gerekçesiyle verilen 8 maç ceza ise TV görüntüleriyle yapılan incelemede ‘kaynağı belirsiz sıvı' olarak 1'e indi.

2- Galatasaraylı Felipe Melo, 2013'teki Beşiktaş derbisinde Oğuzhan Özyakup’a tükürdüğü gerekçesiyle 4 maçtan men edildi.

3- Beşiktaşlı Pascal Nouma, 2003'te elini şortuna soktuğu gerekçesiyle 7 ay men cezasına çarptırıldı.

Yayınlanma Tarihi:07:55,