SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Giresunspor’un tek düşüncesi kazanmak

Giresunspor’un tek düşüncesi kazanmak

Giresunspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, Adana Demirspor maçını kazanmak istediklerini dile getirdi.

PTT 1. Lig takımlarından Giresunspor’da teknik direktör Erkan Sözeri, Altınordu maçında aldıkları galibiyetle yaşadıkları travmayı atlattıklarını belirterek, hedeflerinin Adana Demirspor maçını kazanmak olduğunu söyledi.

Hafta sonu oynayacakları Adana Demirspor maçının hazırlıklarını sürdürdüklerini ifade eden Sözeri, “Oyuncularımızın moralleri yerine geldi. Son yedi maç bizim için tamamen final olacak. İki takımın da iddiası ortada. Çok önemli, güzel ve çekişmeli bir maç olacak. Oyuncularımız daha iştahlı oynayacaklar” dedi.

Zor bir sürece girdiklerini ve bir haftada 3 maç oynayacaklarını kaydeden Erkan Sözeri, “Bu üç maçtan en iyi şekilde çıkarak iddiamızı devam ettirmek istiyoruz. Güzel bir yola girdik. Yaşadığımız travmayı atlattık. Bu ligde maalesef inişler ve çıkışlar oluyor. Biz de yaşamasak iyiydi ama futbolda bunlar var. Play off’a kalırsak orada çok şanslı oluruz. Oyuncularımızın hedefleri açısından çok iyi olacağımızı düşünüyorum. Yedi maç var. Altınordu maçıyla ilk yarıda çıkışa geçmiştik. İnşallah yine öyle olur. Ortada 21 puan var ve bu ligde her şey olur. Hedefimizi sonuna kadar kovalayacağız” dedi.

Taraftarları Pazar günü oynanacak maça beklediklerini dile getiren Sözeri, kaleci Anıl ile Herve Tchami’nin sakatlığının sürdüğünü belirtti.

Giresunspor’un file bekçisi Eser Altın ise, her maçın final havasında geçtiğini söyleyerek, “Altınordu maçını kazanarak ilk altının içerisine girdik. Bundan sonraki maçlarda bu avantajımızı korumak istiyoruz. Bütün maçlarımıza final havasında hazırlanacağız. Bundan sonra kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. İnşallah sezon bitiminde sevinen taraf biz oluruz” diye konuştu.