SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dev derbiye yoğun ilgi

Galatasaray Fenerbahçe derbisinin saatinin 19.30 olarak netleşmesinin ardından bilet satışlarında patlama yaşandı. Dev maçı 49 binin üstünde taraftarın izlemesi bekleniyor.

10:13 -
Dev derbiye yoğun ilgi

Türk Telekom Arena’da 20 Mart’ta oynanması gereken ancak ciddi bir güvenlik istihbaratı nedeniyle ertelenen Galatasaray Fenerbahçe derbisinde sezonun seyirci rekoru kırılabilir. TFF’nin daha önce tarihini 13 Nisan olarak açıkladığı, il güvenlik kurulunun bugün yaptığı toplantıda ise başlama saatinin 19.30 olarak belirlendiği dev maça taraftarın ilgisi gitgide artıyor.

Fanatik’te yer alan habere göre, Sadece ev sahibi taraftarların staddan izleyebileceği zorlu maçı 49 binin üzerinde futbolseverin takip etmesi bekleniyor. İl güvenlik kurulunun kombine kart ve passolig sahipleriyle ilgili yaptığı araştırmada bu rakama ulaştığı ortaya çıktı. Güvenlik toplantısında bu sayıdaki seyirci için gerekli tedbirlerin alınması kararı alındı.

KAPASİTE ZORLANACAK!

Maç gününe kadar yapılacak satışlarla birlikte 50 bin rakamının aşılması bekleniyor. Galatasaray’a ev sahipliği yapan Türk Telekom Arena Stadı’nın kapasitesi 52 bin 650 kişi. Bu şartlarda stadın tamamına yakınının dolması sürpriz olmayacak gibi gözüküyor.

Fanatik

Son güncelleme: 16:49 06.04.2016