SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın yaklaşık 2,5 yıldır yapımı süren yeni stadyumu Vodafone Arena, 6 gün sonra yapılacak açılışa hazırlanıyor. Hummalı bir çalışmanın sürdüğünü yeni stadyumun her yerinde çalışan işçiler görmek mümkünken, stadyumun çatısına da sponsorun adını yazma işlemi tamamlandı.

Dolmabahçe’de eski stadyumun yıkılmasının ardından başlayan modern stadyumun inşaatında artık sona gelindi. Yaklaşık 6 gün sonra yapılacak açılış için son hazırlıklar yapılıyor. Futbol oynanacak yeşil sahanın çizgileri çekilerek, kale direkleri yerine yerleştirildi. İnşaat çalışmaları şu anda stadyumun içinden çok, dışında yoğunlaşmış durumda. Özellikle seyircilerin giriş çıkış yapacakları bölümlerde onlarca işçi aynı anda çalışıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından stadyumun çevresindeki kaldırımlar da yeniden düzenleniyor.

Bu arada stadyumun membran çatı kaplaması üzerine sponsor firmanın adını yazma işlemi de tamamlandı. Vodafone Arena, 10 Nisan Pazar günü devlet protokolü ve divan kurulu üyelerinin katılacağı törenle açılacak. Stat, Beşiktaş’ın 11 Nisan Pazartesi günü Bursaspor ile yapacağı lig maçıyla hizmete girecek.

Yayınlanma Tarihi:12:46,