SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bavulunu hazırla Pereira

Kadıköy’de oynanan maçlarda defansif kadroyla çıkan ve oyuncu değişikliklerinde sürekli hata yapan Vitor Pereira, şampiyonluk halinde bile sezon sonu gönderilecek.

Güncellenme: 08:00, 05/04/2016
Bavulunu hazırla Pereira

Fenerbahçe’de bir dönem daha kapanıyor. 0-0'lık Osmanlıspor maçının ardından şampiyonluk yolunda ağır yara alan sarı- lacivertlilerde Teknik Direktör Vitor Pereira ile sezon sonu yolar ayrılacak.

İrfan YİRMİBEŞ / ÖZEL HABER

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, maçtan sonra soyunma odasına indikten sonra Vitor Pereira'nın suratına bile bakmaması ayrılık sinyallerini güçlendirdi. Sezon başında Pereira'ya çok güvendiğini belirten Yıldırım, yönetim toplantısında Portekizli hocayı sildi.

 

Yöneticiler, Başkan Yıldırım'a Pereira'nın özellikle Kadıköy'deki maçlarda daha defansif kadroyla çıkması, oyuncu tercihlerinde hatalar yaptığını iletti. Geçmişteki maçlardaki tek farklı galibiyetlere dikkat çeken yöneticiler, “Osmanlıspor'un savunmasına karşı yaptığı hiçbir taktik tutmadı. Milli arada herkes çalışırken, takıma 3 gün izin verdi” diye serzenişte bulundu. Yıldırım da bu görüşleri dikkate alarak, takımın şampiyon olması halinde bile Pereira ile yolları ayırma kararı aldı.

 

YILDIRIM: “SİZE BU FUTBOL YAKIŞMADI”

45 günlük hak mahrumiyetinin ardından Osmanlıspor maçıyla Ülker Stadı'na dönen Yıldırım, soyunma odasında futbolcuları fırçaladı. Fenerbahçe Başkanı, “Şampiyonluk mücadelesi veren bir takıma oynadığınız futbol yakışmadı. Herkes taşıdığı formanın büyüklüğünü bilmeli, sahada o formanın hakkını verecek mücadele sergilemeli. Kötü bir futbol oynadık, şampiyonluk yolunda önemli puanlar kaybettik” ifadelerini kullandı.

 

NANI VE DIEGO TEPKİLİ

Sezon başı büyük umutlarla transfer edilen Nani, Vitor Pereira'ya sırt çevirdi. Hocasının oyun sistemini eleştiren yıldız futbolcunun Portekizli teknik adamla konuşmadığı ortaya çıktı. Diego da “Taktiği bana değil, hocaya sorun. Herkes bilincinde olmalı” diyerek isyan bayrağını çekti.

Yayınlanma Tarihi:07:50,