SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İzmir aşığı Hoag

Erkekler Voleybol 1'inci Ligi'nde çarşamba günü Ordu'da başlayacak Dörtlü Final'in ilk etabında şampiyonluk mücadelesi vermeye hazırlanan Arkasspor'un Kanadalı antrenörü Glenn Hoag, İzmir'de yaşamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

15:03 -
İzmir aşığı Hoag

Altıncı sezonunu geçirdiği Arkasspor’a 2010-11’de Türkiye Kupası şampiyonluğu, 2012-13 ve geçen sezon lig şampiyonluğu yaşatan Glenn Hoag, İzmir’i ikinci evi gibi gördüğünü belirterek, “Hayat burada çok kolay. Bu şehri seviyorum. Kulüp de bana çok yardımcı oluyor. Çok iyi arkadaşlarım var. Kendimi şanslı hissediyorum. Burada görev almak ayrıcalık” dedi.

“Dünyada Arkasspor gibi altyapıya bu kadar önem veren başka voleybol kulübü yok” diyerek sözlerini sürdüren Kanadalı antrenör, şöyle devam etti:

“A takımımızda altyapıdan 7 oyuncumuz yer alıyor. Küçük yaşta buraya geliyorlar. Onlar bu sezon Türkiye Ligi’ne iyice ısındı. Ancak kendilerini geliştirmeleri için Avrupa kupalarında daha fazla şans bulması gerekiyor. Ben sadece A takım antrenörü değilim, teknik direktör olarak tüm altyapı takımlarından da sorumluyum. Buradaki her bireyin daha iyi olması için çabalıyorum. Diğer antrenörlerimizle toplatılar yapıp voleybolcuları daha üst seviyeye taşımak için uğraşıyorum. Burada her türlü imkan var.”